Fakturowanie bywa trudne, szczególnie gdy przedsiębiorca ciągle musi pamiętać o zmianach prawnych i na bieżąco się nim podporządkowywać. W natłoku różnych spraw, można zapomnieć o istotnych nowelizacjach wprowadzonych w przepisach. W takiej sytuacji przyda się na pewno program do fakturowania, który będzie zgodny z wymogami prawnymi i pozwoli przygotować dokumenty odpowiadające aktualnym przepisom. Które rozwiązanie będzie dobre?

Program do faktur, który pozwoli przygotować faktury z split payment czy JPK

Bardzo funkcjonalne i proste w obsłudze oprogramowanie przygotowała firma MEGA-TECH, a mianowicie program Faktura Small Business Handel. To program do wystawiania faktur, który jest zgodny z obowiązującymi regulacjami. Użytkownik bez trudu przygotuje np. faktury z dopiskiem o konieczności rozliczenia płatności z zastosowaniem mechanizmu podzielonej płatności (MPP). Jest to tzw. split payment, który od 01.11.2019 zastąpił odwrotne obciążenie. Faktura Small Business Handel to łatwy w obsłudze program do fakturowania, w którym szybko wygeneruje się potrzebne pliki JPK, czyli JPK_VAT, JPK_FA i JPK_MAG.

Fakturowanie połączone z zarządzaniem magazynem

Wystawianie faktur to czynność, do której często wykorzystuje się posiadane zaplecze magazynowe. Program Faktura Small Business Handel łączy w sobie przygotowanie faktur VAT, bez VAT, proform, korekt, not, uproszczonych, końcowych, zaliczkowych, WDT, ZŁOM, eksportowych i wiele więcej z funkcjami pozwalającymi zarządzać stanami magazynowymi. Użytkownik przygotuje w nim podstawowe dokumenty magazynowe takie jak: RW, PZ, WZ, PW i MM. Szybko można stworzyć także pomocne kartoteki towarów i klientów, przeprowadzić inwentaryzację i wskazać braki towarów.

Moduł dokumentów kasowych i zakupowych

Oprócz modułu magazynowego program Faktura Small Business Handel został wyposażony w moduł dokumentów kasowych i zakupowych. Pierwszy z nich pozwala wystawić KW, KP, BW i BP. Drugi natomiast umożliwia wprowadzenie do programu faktur zakupowych, które pozwolą automatycznie wygenerować PZ i dodać towar do magazynu. Przygotowanie ewidencji zakupów według stawek VAT to znaczne uproszczenie szczególnie dla działu księgowości.

Przygotowanie faktur dla kontrahentów, które będą zgodne z obowiązującymi przepisami nie musi być trudne. Jeżeli przedsiębiorca wyposaży swoją firmę w dobre narzędzie, wówczas na pewno praca z dokumentacją będzie dużo łatwiejsza. Program Faktura Small Business Handel to dobra propozycja na fakturowanie w firmie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here