Doradztwo podatkowe – czy to usługa tylko dla firm?

ludzie

Firmy nie są jedynymi podmiotami, które mogą mieć potrzebę skorzystania z wiedzy oraz doświadczenia profesjonalnych doradców podatkowych. Częste zmiany przepisów, stałe pojawianie się dodatkowych obowiązków podatkowych oraz skomplikowane procedury sprawiają, że osoby prywatne, które nie posiadają odpowiedniego wykształcenia kierunkowego i nie śledzą na bieżąco informacji dotyczących tej dziedziny prawa, mogą mieć problem z prawidłowym wypełnieniem deklaracji czy zeznań podatkowych, a także wątpliwości, co do konieczności ich zgłoszenia. W konsekwencji pojawia się obawa o kontrolę podatkową i dodatkowe obciążenia w postaci kary pieniężnej. Rozwiązaniem dla takich osób jest doradztwo podatkowe, z którego mogą Państwo skorzystać w ramach usług naszej firmy.


Co obejmuje doradztwo podatkowe?


Doradcy podatkowi poza obsługą firm, zajmują się również codziennymi sprawami osób prywatnych, które nie wiedzą, jakie obowiązki podatkowe na nich ciążą, nie są pewni, jakie deklaracje i zeznania powinni złożyć oraz jak prawidłowo je wypełnić. Pomagamy naszym klientom przede wszystkim w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych, znanego jako PIT, a także podatku VAT oraz innych podatków, w tym między innymi od czynności cywilnoprawnych, spadków i darowizn. W skład usług doradztwa podatkowego wchodzi głównie:


– udzielanie porad ogólnych w zakresie stosowania prawa podatkowego,
– pomoc w przygotowaniu deklaracji i zeznań podatkowych,
– pomoc w rozliczeniach dochodów z zagranicy, otrzymanych spadków i darowizn, przychodów ze zbycia praw majątkowych lub nieruchomości,
– pomoc w odpowiednich rozliczeniach po skorzystaniu z funduszy unijnych,
– reprezentowanie klienta przed sądem administracyjnym i innymi organami podatkowymi.


Doradca podatkowy ma za zadanie poinformować każdego klienta prywatnego o tym, jakie obowiązki podatkowe go dotyczą, jakie deklaracje i zeznania powinien wypełnić i złożyć do odpowiednich organów, jakie informacje podać w dokumentach, w jakich terminach je zgłosić i z czego może być prawnie zwolniony.


Dla kogo doradztwo podatkowe?


Doradztwo podatkowe to usługa, z której powinny skorzystać przede wszystkim osoby, które mają wątpliwości odnośnie tego, jakie obowiązki podatkowe na nich ciążą oraz jak prawidłowo rozliczyć się z organami podatkowymi. Najczęstszym problemem osób prywatnych jest właściwe wypełnienie odpowiedniego PIT’u. Doradca podatkowy wyjaśnia, jak wypełnić deklarację podatkową, aby podane informacje nie tylko nie skutkowały nałożeniem na podatnika kary, ale również pozwoliły mu rozliczyć się w sposób najbardziej dla niego korzystny. Osoby, które nie wiedzą, jakie ulgi im przysługują, jakie przychody należy obowiązkowo wykazać w dokumentach oraz z jakich opłat mogą być zwolnione, powinny zgłosić się po profesjonalną poradę w zakresie doradztwa podatkowego, aby uchronić się przed wszelkimi konsekwencjami prawnymi i w pełni wykorzystać swoje przywileje.


Usługi w ramach doradztwa podatkowego nie są dedykowanie jedynie firmom, lecz również wszystkim osobom prywatnym, które potrzebują jakiejkolwiek pomocy w zakresie prawa podatkowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here