3 sposoby na oszczędzanie minimum 300 zł miesięcznie!

0
870

Istnieje bardzo dużo sposobów na oszczędzanie. Chociażby wkładanie pieniędzy na lokaty, kupowanie obligacji skarbu państwa, czy inne wymyślne metody. Jednak prawda jest taka, że większość tego typu sposobów jest zarezerwowanych dla osób, które posiadają naprawdę spora aktywa finansowe. Lecz niestety, ale większość osób nie posiada tak dużych pieniędzy na swoich kontach, aby mogli wydać np. 50 tysięcy na wpłacenie na lokatę. Jednak istnieje kilka naprawdę ciekawych metod oszczędnościowych, które pozwolą Wam w bardzo łatwy sposób zabezpieczyć się na ciężkie dni.

 

Sposoby na łatwe oszczędzanie
– Robienie świadomych zakupów
– Ograniczenie niepotrzebnych wydatków
– Prowadzenie budżetu domowego
Jak robić świadome zakupy?
Robienie świadomych zakupów jest kwestią dosyć problematyczną, ale nie jest to tak trudne jakby mogło się wielu osobom wydawać. Ponieważ jeżeli człowiek odpowiednio się tym zajmie to jest w stanie zaoszczędzić całkiem niezłe pieniądze. Oszczędzić można naprawdę dużo bardzo na zwykłych zakupach, typowo spożywczych. Robiąc takie zakupy często ludzie podchodzą do nich w sposób mało odpowiedzialny. Chociaż często wydaje im się, że tak nie jest. Wiele osób myśli, że robi naprawdę dobrze zakupy ponieważ nie wydają specjalnie dużo pieniędzy i nie kupują specjalnie dużo rzeczy. Jednak jeżeli człowiek by sobie podliczył sumę wszystkie pieniędzy, które wydał na zbędne rzeczy. To nagle mogłoby się okazać, że w ciągu miesiąca wydał dziesiątki, a może i nawet setki złotych tylko na to, aby w jakikolwiek sposób uprzyjemnić sobie trochę dzień. Dlatego jeżeli chcecie zadbać o swoje finanse osobiste to warto, abyście zwrócili specjalną uwagę na wcześniejsze przygotowywanie listy zakupowej, do tego porównywanie cen w różnych sklepach. W tym momencie warto skorzystać z porównywa rek internetowych, które przychodzą z pomocą i oferują zestawienie wielu produktów, nie tylko spożywczych, ale również z chemii użytkowej. Uwzględniają również wiele promocji w sklepach. Dzięki czemu nie trzeba wychodzić z domu, żeby dowiedzieć się gdzie co i jak można tanio kupić.
Jak ograniczyć niepotrzebne wydatki?
Ograniczenie wydatków bywa ciężkie, ze względu na to, że większość osób nie wie na czym można oszczędzać. Mimo wszystko jest naprawdę bardzo dużo możliwości oszczędnościowych. Ponieważ wiele osób marnuje swoje pieniądze nawet tego nie czując i o tym nie wiedząc. Chodzi tutaj o sytuacje, w których marnuje się przykładowo wodę, albo prąd. Tego typu marnotrawstwo jest dosyć częstym zjawiskiem. Zwłaszcza u młodych osób. Ponieważ większość nie zdaje sobie sprawy z tego jak można marnować prąd chociażby przez to, że komputer i telewizor wprowadza się w stan uśpienia, zamiast zwyczajnie go wyłączyć. Tego typu zjawisk jest naprawdę sporo. Ponieważ można wyliczać kolejno marnowanie prądu, gdy zapala się światło, gdy nie jest ono potrzebne, albo gdy nie korzysta się z oświetlenia energooszczędnego. Ten problem również występuje w przypadku wody. Nadmierne zużycie wody zdarza się podczas kąpieli, czy nawet podczas mycia zębów. Większość osób podczas mycia zębów odkręca wodę, tak że strumień się leje przez cały czas, gdy dana osoba myje zęby. Chociaż wystarczyłoby tylko i wyłącznie odkręcać kran wtedy, gdy jest to niezbędne. Jednak istnieją też problemy z wodą, na które wydaje się większości, że nie mają wpływu. Chociażby to, że gdy odkręca się wodę to trzeba przez pewien czas czekać, az osiągnie ona konkretną temperaturę. W takiej sytuacji najlepiej zainwestować pieniądze, żeby kupić odpowiedniego rodzaju baterie, które będą wypuszczały wodę o określonej temperaturze. Ponadto baterie wyposażone w perlatory pomogą w ograniczeniu wydatków na wodę nawet do 70%.
Czemu warto prowadzić domowy budżet?
Prowadzenie domowego budżetu może pomóc w racjonalizacji kosztów. Dzięki co miesięcznej analizie finansów domowych można łatwo określić w jaki sposób organizowało się własnymi pieniędzmi, a ponadto można wyciągnąć wnioski na jakich wydatkach można ograniczyć, a na jakich nie. Dlatego jest to jak najbardziej racjonalna metoda, która jest w stanie pomóc zaoszczędzić spore sumy pieniędzy.
Autor artykułu
Artykuł przygotował Michał Polaczko z bloga finansepolaka.pl, który porusza tematy finansowe Polaków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here