Jak Cię widzą, tak Cię piszą

0
21

Chcąc zmienić swój wizerunek należy się najpierw zastanowić jak postrzegasz samego siebie, a następnie dochodząc to tego, jakim chciałbyś być oraz jakbyś chciał być postrzeganym w oczach innych.

Nie jest to jednak takie proste. W dużym stopniu zależy to od twojego wyglądu zewnętrznego, od twoich predyspozycji fizycznych, od sukcesów zawodowych jak i powodzenia w życiu prywatnym.

Zastanów się nad tym, jakie kryteria weźmiesz pod uwagę. W jaki sposób będziesz opisywał swoją osobę. W sposób ukazywany na ogłoszeniach matrymonialnych („Młody/a mężczyzna/kobieta, wysportowany/a”), czy też taki kreowany przez media („Piękny uśmiech, opalona skóra, żadnych zmarszczek”)?

Nie tędy droga. Jak wiadomo media przedstawiają wyłącznie ludzi młodych, szczupłych, wysportowanych, którzy reklamują swoją osobę dla zdobycia sławy, których jedynym problemem jest właściwy wygląd i dążenie do jego udoskonalenia.

Oczywiście łatwiej jest wyglądać elegancko, gdy ma się do tego predyspozycje. Czy aby się nie wyróżnia mamy się ubierać tak jak inni? Czy mamy się zamartwiać z tego powodu, iż nie wyglądamy jak osoby zamieszczone w kolorowych gazetach? Otóż nie! Pamiętajmy też o tym, że ubiór ma także znaczenia.

thumbnail - Jak Cię widzą, tak Cię piszą
Paweł Kaczmarek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here