Pomimo zmienności z początkiem sesji złoty zaczął systematycznie odrabiać kolejne straty, które odnotował przed dwoma tygodniami. Niestety tylko frank szwajcarski umocnił się względem Polskiej waluty o niespełna 0.10 %. Jest to informacja niekorzystna dla wszystkich osób spłacających kredyt w tej walucie. Jednakże nie powinni mieć powodów do obaw, ponieważ CHF/PLN w przeciągu minionego tygodnia spadł o 10 gr.
Pomimo zmienności z początkiem sesji złoty zaczął systematycznie odrabiać kolejne straty, które odnotował przed dwoma tygodniami. Niestety tylko frank szwajcarski umocnił się względem Polskiej waluty o niespełna 0.10 %. Jest to informacja niekorzystna dla wszystkich osób spłacających kredyt w tej walucie.
Jednakże nie powinni mieć powodów do obaw, ponieważ CHF/PLN w przeciągu minionego tygodnia spadł o 10 gr. Jednakże złoty nie umacniał się tak znacząco jak byśmy tego chcieli, np. tak jak to było w przypadku ostatniej czwartkowej sesji, gdzie para walutowa USD/PLN spadła o niespełna 9 gr.
Na obecną chwilę o godzinie 16:55 dolar wyceniany jest na poziomi 3.3080 zł, z kolei euro na kwotę 4.0600 zł, co oznacza umocnienie się złotego stosunku do dwóch najważniejszych walut. Dzisiejsze dane makro stosunku do wskaźnika cen towarów i usług konsumpcyjnych nie zaskoczyły rynku, ponieważ publikacja była zgodna z oczekiwaniami rynku i wyniosła 2,2 % za maj. Aczkolwiek warto zwrócić uwagę na jutrzejsze dane makroekonomiczne, które mają ujrzeć światło dzienne. W szczególności należy spojrzeć na publikacje wskaźnika inflacji PPI oraz PPI core ze Stanów Zjednoczonych o godzinie 14:30 czasu polskiego. Przewiduje się, iż inflacja PPI wyniesie – 0,5% z kolei PPI core odnotuje minimalny wzrost o 0.10%.
Warto także zainteresować się liczbą wydanych pozwoleń na budowę domów w USA za Maj. Przewiduje się, iż wydane pozwolenia na budowę sięgną liczby 630 tyś. Z kolei liczba rozpoczętych budowli nowych domów przewiduje się, iż wyniesie 650 tyś. Za maj. Obie informacje także zostaną opublikowane jutrzejszego dnia o godzinie 14:30.
Jutrzejsza sesja powinna być spokojna, przynajmniej do godziny 14:30 z chwilą kiedy to zostaną opublikowane powyższe dane. Jednakże można oczekiwać korekty na wzgląd ostatniego umocnienia się złotego. Korekta w każdym bądź razie nie powinna być zbyt znacząca i powinna oscylować w granicach około 1% na pary walutowe USD/PLN, EUR/PLN oraz CHF/PLN. Jednakże można się spodziewać, iż jeśli wyniki danych makro będą zgodne z oczekiwaniami rynku o godzinie 14:30 nie powinno dojść do większej zmienności.