Mimo wyraźnego braku istotnych informacji na świecie, które mogłyby wpływać na zachowanie inwestorów, główna para walutowa zanotowała w sesji amerykańskiej wyraźny wzrost, dzięki czemu ponownie znalazła się ponad poziomem 1,32. Jak widać końcówka roku przynosi nieco większe wahania niż te, które mogliśmy obserwować w zeszłym tygodniu, choć efekt jest ten sam – trend boczny. Dziś rano znajdujemy się na poziomie 1,3230 i należy pamiętać, że dziś po południu czeka nas kilka

Mimo wyraźnego braku istotnych informacji na świecie, które mogłyby wpływać na zachowanie inwestorów, główna para walutowa zanotowała w sesji amerykańskiej wyraźny wzrost, dzięki czemu ponownie znalazła się ponad poziomem 1,32.

Jak widać końcówka roku przynosi nieco większe wahania niż te, które mogliśmy obserwować w zeszłym tygodniu, choć efekt jest ten sam – trend boczny. Dziś rano znajdujemy się na poziomie 1,3230 i należy pamiętać, że dziś po południu czeka nas kilka istotnych publikacji.

Powrót par złotowych niżej

Początek wczorajszego dnia nie był zbyt udany dla polskiej waluty, choć z każdą godziną sytuacja nieco się poprawiała. Dopiero po południu doszło do większej aprecjacji złotego, choć nie pojawiły się żadne informacje, które mogły taki ruch wywołać. Dziś już wiadomo, że za wzrostem wartości polskiej waluty stał BGK, który sprzedawał na rynku posiadane euro. Przy aktualnej niskiej płynności wymieniane ilości nie musiały być duże, aby wyraźnie wpłynąć na kursy. Dzięki tym zakupom złotego pary EUR/PLN i USD/PLN znajdują się dziś rano wyraźnie niżej, bo kursy wynoszą odpowiednio 3,9650 i 2,9970.

Ostatnie publikacje w tym roku

Przedostatnia sesja w tym roku przyniesie trzy ważniejsze publikacje ze Stanów Zjednoczonych. Najpierw o 14:30 pojawią się cotygodniowe dane o liczbie nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych. Aktualny odczyt ma wynieść 415 tys., a zatem nieznacznie mniej niż poprzednie 420 tys. Następnie o 15:45 poznamy poziom indeksu Chicago PMI, który ma zanotować spadek z 62,5 pkt w zeszłym miesiącu do 61 pkt obecnie. Natomiast na godzinę 16:00 zaplanowano publikację danych o dynamice indeksu podpisanych umów kupna domów. Spodziewany odczyt to 1,5% m/m, podczas gdy poprzednio było 10,4%.

 


Dariusz Pilich

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj