Pomimo wczorajszego osłabienia się złotego względem Franka Szwajcarskiego złoty na dzisiejszej sesji rośnie w siłę względem wszystkich istotnych walut. Większa skłonność do ryzyka zagranicznych inwestorów w polskie aktywa, tym samym większy popyt na naszą walutę w konsekwencji powoduje umocnienie się złotego względem wszystkich ważnych walut już z kolejną sesją.

Pomimo wczorajszego osłabienia się złotego względem Franka Szwajcarskiego złoty na dzisiejszej sesji rośnie w siłę względem wszystkich istotnych walut.

Większa skłonność do ryzyka zagranicznych inwestorów w polskie aktywa, tym samym większy popyt na naszą walutę w konsekwencji powoduje umocnienie się złotego względem wszystkich ważnych walut już z kolejną sesją.

Mówi się, iż jest szansa, aby kurs pary walutowej CHF/PLN spadł do bliskiego poziomu ówczesnej linii oporu do poziomu 3.0200 zł, która stanowi obecnie bardzo mocną linię wsparcia. Dzisiejszego dnia o koło godziny 14:30 kurs EUR/PLN próbował przebić poziom wsparcia przy poziomie 4.0700 jednakże skończyło się to fiaskiem. W konsekwencji kurs odbił się od poziomu wsparcia i powędrował na północ w wyniku czego o godzinie 16:52 kurs pary walutowej EUR/PLN kształtuje się na poziomie 4.0820 zł za jedno euro.

We Szwajcarii o godzinie 07:45 była podana rzeczywista stopa procentowa, która była zgodna z oczekiwaniami rynku i wyniosła 3.7% w wyniku czego odnotowano spadek liczby osób bezrobotnych z poziomu 3.8%. Zarówno publikacja danych w sprawie stóp procentowych w Wielkiej Brytanii oraz w Strefie Euro nie przyniosła żadnego zaskoczenia, ponieważ w Wielkiej Brytanii pozostawiono stopy procentowe na niezmienionym poziomie już od wielu miesięcy i nadal wynoszą 0.5%. Tak samo w Strefie Euro, Europejski Bank Centralny także pozostawił stopy procentowe względem wspólnej waluty na dotychczasowym poziomie 1%.

Jutrzejszego dnia zostaną podane dane o produkcji przemysłowej we Francji i przewiduje się, iż Francja w tym segmencie odnotuje wzrost o 0.5%. O godzinie 10:30 czasu polskiego otrzymamy informacje o Bilansie Handlu zagranicznego w Wielkiej Brytanii za maj. Oczekuje się, iż w Wielkiej Brytanii ponownie dominował import nad eksportem i to z różnicą aż o ponad 7 mld GBP. Także o 10:30 z Wielkiej Brytanii zostanie podany wskaźnik Inflacji PPI w czerwcu, który powinien ponownie wynieść poziom 5.7% r/r. Dane te z pewnością będą miały ważny wpływ na kształtowanie się kursu pary walutowej GBP/PLN.

Dominik Michnikowski

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj