Warszawa, 27 kwietnia 2011 roku – W połowie kwietnia w największych internetowych giełdach pracy  pracodawcy opublikowali ponad 120 ofert pracy w branży energetyki wiatrowej. Poszukiwani są specjaliści w dziedzinie konstrukcji oraz budowy farm wiatrowych, projektanci, monterzy oraz sprzedawcy turbin, operatorzy elektrowni wiatrowych, technicy serwisu i utrzymania, managerowie ds. ochrony środowiska a także eksperci ds. rozwoju biznesu związanego z energetyką wiatrową

Warszawa, 27 kwietnia 2011 roku – W połowie kwietnia w największych internetowych giełdach pracy  pracodawcy opublikowali ponad 120 ofert pracy w branży energetyki wiatrowej. Poszukiwani są specjaliści w dziedzinie konstrukcji oraz budowy farm wiatrowych, projektanci, monterzy oraz sprzedawcy turbin, operatorzy elektrowni wiatrowych, technicy serwisu i utrzymania, managerowie ds. ochrony środowiska a także eksperci ds. rozwoju biznesu związanego z energetyką wiatrową i doradcy inwestycyjni.

W ciągu ostatnich dwóch lat odnotowaliśmy 45-procentowy przyrost liczby tego typu ofert. Dla porównania:
w pierwszym kwartale 2010 opublikowano w naszej giełdzie pracy raptem 25 propozycji zatrudnienia pochodzących od pracodawców z branży energetyki wiatrowej. Wzrost zapotrzebowania na wykwalifikowaną kadrę w firmach zajmujących się budową, produkcją komponentów, instalacją, serwisem, utrzymaniem oraz finansowaniem farm wiatrowych – wyjaśnia Beata Szilf-Nitka, Dyrektor Generalny internetowej giełdy pracy infoPraca.pl. W naszych obserwacji wynika, że Rozwój energetyki odnawialnej przyczynia się do powstawania miejsc pracy w branżach takich jak IT, elektronika, budownictwo, telekomunikacja, produkcja czy konsulting.

Oferty opublikowane w ciągu ostatniego kwartału w internetowej giełdzie pracy infoPraca.pl pochodzą od przedsiębiorców wykonujących podzespoły, systemy telekomunikacyjne i informatyczne, prace transportowe i zaopatrzeniowe oraz ekspertyzy środowiskowe i energetyczne. Wśród opublikowanych propozycji pojawiały się także poszczególne oferty adresowane do geodetów, kartografów, geologów czy specjalistów od pomiaru wiatru. Niecałe 20 proc. ofert dotyczyło stanowisk kierowniczych w firmach trudniących się developingiem, zarządzaniem projektów, doradztwem jak i inwestowaniem w energetykę wiatrową.
Z analizy ofert opublikowanych w internetowej giełdzie pracy infoPraca.pl wynika, że ponad 60 proc. propozycji pracy w pierwszym kwartale 2011 roku pochodziło z województwa zachodniopomorskiego, pomorskiego oraz podlaskiego. Wybrzeże Bałtyku oraz Suwalszczyzna to polskie zagłębia wiatrowe, gdzie prędkość wiatru przekracza uznawane minimum, wystarczające do efektywnej pracy.

Krajowy rynek energetyki odnawialnej czeka dynamiczny wzrost – prognozuje Instytut Energetyki Odnawialnej. Instytut szacuje wartość osiągniętych obrotów w tym sektorze do 2020 roku na blisko 6,6 mld zł.Natomiast według raportu sporządzonego przez Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej, w ciągu najbliższych 9 lat

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj