Co to jest korekta

Co to jest  Korekta – ogólne znaczenie korekty przejawia się tym, iż mamy do czynienia ze spadkami indeksów oraz z przeceną akcji. Można dostrzec, iż korekty występują w pewnych cyklach czasowych. Między innymi: w marcu, w czerwcu oraz przed końcem roku. Niewątpliwie najsilniejszą korektą jaką można odczuć to marcowa, gdyż w tym okresie dochodzi do największej przeceny.

Ale jak powstaje korekta? Od czego to tak naprawdę zależy? Niewątpliwie trzeba zwrócić uwagę na inne rynki, głównie na giełdę w USA oraz giełdy w Azji, czy też na niektóre giełdy Europejskie, gdyż owe rynki mają bardzo duży wpływ, nie tylko na naszą GPW, ale również na inne giełdy w Europie. Więc jeśli w tych regionach będzie się działo coś, czego wszyscy inwestorzy grający na zwyżkę kursu by nie chcieli, pojawią się duże spadki, które automatycznie przeniosą sytuację na nasz parkiet.

Powinniśmy wiedzieć, iż korekta na rynkach finansowych nie zdarza się tylko w czasie hossy, ale również w czasie bessy. Korekta w czasie bessy będzie objawiać się cyklami wzrostowymi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here