kryptowaluty

W ostatnich latach kryptowaluty zdecydowanie zyskują na popularności i nic nie wskazuje na to, żeby ten trend miał się zmienić. Wzrost zainteresowania tymi wirtualnymi środkami płatniczymi jest wynikiem m.in. niskiego progu wejścia – każda osoba na świecie może w nie zainwestować i na nich zarabiać, potrzeba tylko nieco wiedzy na ich temat, a także pewnego wkładu własnego i już można zacząć swoją przygodę na giełdach.


Kluczowym elementem kryptowalut jest oczywiście handel nimi. Pojedyncze wirtualne monety takich jednostek jak Bitcoin czy Ethereum w przeliczeniu na dolary są warte naprawdę sporo, jednak nie jest to stan ciągły. Ceny kryptowalut zmieniają się bowiem bardzo dynamicznie, co zależne jest od wielu różnych czynników.


Dla osób, które dopiero wchodzą w ten temat, wciąż istnieje sporo niewiadomych, dlatego też bardzo często można spotkać się z pytaniami „gdzie sprzedać kryptowaluty”, „kiedy sprzedać kryptowaluty” itp. Z tego względu postanowiliśmy nieco ułatwić im życie i przygotowaliśmy poniższy artykuł, w którym zawarliśmy najważniejsze informacje dotyczące sprzedaży kryptowalut i nie tylko. Serdecznie zapraszamy do lektury.


Kryptowaluty – czym są?


Kryptowaluty, to inaczej waluty kryptograficzne, lub waluty cyfrowe/wirtualne. Ich działanie opiera się na technice szyfrowania danych, czyli kryptografii (stąd też ich nazwa). Wspomniana technika służy do dwóch głównych celów – weryfikacji transakcji w sieci kryoptowalutowej, a także do tworzenia nowych jednostek, które zwane są monetami (coin, altcoin).


Z założenia kryptowaluty mają stanowić zdecentralizowaną alternatywę dla tradycyjnych środków płatniczych. Kontrolę nad wirtualnymi walutami mają sprawować wszyscy ich posiadacze, co wynika ze sposobu ich działania, mają one działać również niezależnie od banków i rządów państw, dzięki czemu nikt nie będzie mógł narzucać ich wartości, ceny oraz ich przejmować.


Rodzaje kryptowalut


Na rynku obecnych jest dziś wiele rodzajów kryptowalut – najstarszą i najpopularniejszą z nich wciąż pozostaje pierwsza tego typu waluta na świecie, czyli powstały w 2009 roku Bitcoin. Oprócz tego istnieje jeszcze wiele coinów alternatywnych, takich jak Litecoin, Ethereum, Ripple i wiele, wiele więcej. Każda z walut alternatywnych różni się od pozostałych. Różnice te mogą być naprawdę różne – od niewielkich, takich jak język programowania, który wykorzystuje, przez technologię rozproszonego rejestru, aż po algorytm szyfrujący.


Gdzie sprzedać kryptowaluty?


Sprzedaż kryptowalut możliwa jest na kilka sposobów. Niektóre są trudniejsze, inne prostsze, różnią się też opłacalnością – w niektórych przypadkach dostaniesz za nie więcej a w niektórych mniej. Najtrudniejszym i najmniej zalecanym sposobem sprzedaży kryptowalut jest handel na własną rękę, z pominięciem wszelkich pośredników. W takiej sytuacji faktycznie można zarobić naprawdę dużo, jednak ryzyko i trudność są ogromne. Łatwiejszym sposobem jest wejście na giełdę i handel w tym miejscu. Jest to bezpieczniejszy, lecz dla niektórych wciąż ryzykowny i skomplikowany proces. Najłatwiejszą opcją jest skorzystanie z oferty kantoru kryptowalut, takiego jak np. polskiego kantoru kryptowalut impily.com, gdzie bez większego kłopotu możesz zmienić swoje wirtualne pieniądze na tradycyjne środki płatnicze.


Kiedy kupować kryptowaluty, a kiedy je sprzedawać?


Odpowiedź na to pytanie wydaje się niesamowicie prosta, jednak nie jest ona tak oczywista. Wiele osób mogłoby stwierdzić, że najlepiej kupować wtedy, kiedy są najtańsze, a sprzedawać wtedy, kiedy najdroższe, jednak w przypadku kryptowalut trzeba opracować całą strategię. Wynika to z faktu, że spadek ceny konkretnej waluty może wiązać się ze zmniejszającym się zainteresowaniem nią, a co za tym idzie, mniejszą ilością handlarzy, co oczywiście bardzo negatywnie odbije się na cenach sprzedaży. Aby z zaplanowanym zyskiem sprzedać wirtualne monety, musisz też stale monitorować obecną sytuację na rynku i co najważniejsze – nie dać się ponieść emocjom, ponieważ jeśli tak się stanie, może się okazać, że całkiem sporo straciliśmy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj