Finedia – Jak zostać profesjonalnym traderem?

0
451

Każdy, kto myśli o tym, że w ciągu kilku tygodni może zostać profesjonalnym traderem jest w błędzie – twierdzi główny specjalista Finedia. Trading należy traktować bardzo poważnie i odpowiedzialnie. Bardzo często wielu znakomitych traderów porównuje handel na rynkach do prowadzenia biznesu lub profesjonalnego uprawiania sportu. Dlaczego? W obu przypadkach należy pracować nad strategią, radzeniem sobie ze stresem, odpowiednim przygotowaniem oraz wypracowaniem odpowiednich umiejętności, które przybliżą nas do stania się profesjonalistą.

Jak powinny wyglądać pierwsze kroki? Na szkoleniach w Finedia dowiesz się …
W pierwszej kolejności musimy uświadomić sobie to, czego nie wiemy o rynku. Działanie możemy rozpocząć od gromadzenia podstawowej wiedzy, która będzie niezbędna w dalszym procesie. Znajomość podstaw rynkowych nie spowoduje, że zaczniemy zarabiać. Informacje ogólnie dostępne mają posłużyć do swobodnego poruszania się po nowej terminologii, zrozumienia podstawowych procesów rynkowych. W żadnej podstawowej książce dotyczącej tradingu nie znajdziemy gotowej strategii dzięki, której zaczniemy zarabiać.

Finedia opinie o tradingu

Finedia – co dalej?

Zgromadzenie podstaw nie jest tak trudne, jak kolejny krok, czyli rozpoczęcia budowania własnego modelu do podejmowania decyzji na rynkach. W Finedia – opinie są, że dużym uproszczeniem na tym etapie będzie poznanie traderów, którzy handlują na rynkach od wielu lat. Nie każdy trader będzie chciał zdradzić od razu swojego podejścia, ale warto porozmawiać na temat specyfiki danego instrumentu, który w szczególności będzie nas interesował. Odpowiednie wskazówki mogą znacząco skrócić etap poszerzania praktycznej wiedzy. Jest to jeden z kluczowych elementów, ponieważ właściwe informacje mogą skrócić proces budowania własnego modelu o wiele długich miesięcy, a w niektórych przypadkach nawet i lat. Jeżeli poznane osoby będą w stanie dość precyzyjnie opisać proces podjęcia decyzji pod względem technicznym i fundamentalnym, to będzie dobry sygnał. Kluczowe może również okazać się przedstawienie statementu z co najmniej kilku miesięcy.

Finedia opinie o szkoleniach

Finedia – opinie o budowie własnego modelu transakcyjnego

Zrozumienie podstaw rynkowych oraz kontakt z doświadczonymi traderami powinno pozytywnie wpłynąć na kolejny proces, czyli budowę własnego modelu do zawierania transakcji – twierdzi specjalista z Finedia. Każdemu początkującemu traderowi byłoby bardzo ciężko zbudować taki model bez odpowiedniej wiedzy, głównie ze względu na to, że nie potrafiłby określić od czego miałby zacząć oraz na jakie elementy warto zwrócić uwagę. W tym momencie warto rozważyć założenie pierwszego rachunku rzeczywistego. Jest to ważny element, ponieważ na tym etapie po raz pierwszy pojawi się czynnik emocjonalny, który w dłuższym terminie będzie miał decydujący wpływ na wynik w postaci zysku lub strat. Inaczej buduje się model i podejmuje decyzje na rachunku rzeczywistym a inaczej na rachunku demo. O skuteczności danego modelu oprócz czynnika emocjonalnego będzie decydować również: wybór odpowiedniego instrumentu, odpowiednie zarządzanie pozycją, zarządzanie ryzykiem oraz żelazne trzymanie się wcześniej ustalonych zasad.

Finedia opinie o rynku finansowym

 

Finedia – umiejętności i praktyka to nie wszystko

Wiele traderów o fenomenalnej wiedzy rynkowej nie potrafi długoterminowo generować zysków. Na przeszkodzenie staje psychika, a konkretnie problem z radzeniem sobie z emocjami i ryzykiem. W tradingu nieodłącznym elementem jest strata. Tak jak najlepszy sportowiec popełnia błędy, tak i trader nie zawsze będzie miał rację. Kluczem jest maksymalne wyeliminowanie sytuacji, które negatywnie wpływają na nasz trading. Wiele sportowców mając niespotykane predyspozycje, talent oraz zacięcie na treningach nie wspinało się na wyżyny swoich możliwości dlatego, że w decydujących momentach przegrywali z samym sobą. Nie potrafili poradzić sobie z presją, oczekiwaniami względem siebie i innych. Dlatego też wypracowanie odpowiednich umiejętności radzenia sobie ze stresem będzie miało być może kluczowy wpływ na to, jak długo zostaniemy na rynku. U większości osób problem można dość łatwo rozwiązać poprzez zmniejszenie poziomu ryzyka oraz odpowiednią selekcję zajmowanych pozycji.

W Finedia uczymy że – połączenie praktycznej wiedzy z silną psychiką powinno stać się fundamentem, który zadecyduje o tym, jak długo będziemy zarabiać na rynku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here