Sztuka uścisku dłoni

0
57

Niestety wiele osób nie wie, iż kluczową rolę nie tylko odgrywa nasz wygląd zewnętrzny, kultura osobista, lecz również na naszą ocenę wpływa uścisk dłoni. Wydawałoby się to śmieszne, lecz taka jest prawda i pamiętajmy, że po sposobie uścisku czyjeś dłoni możemy tak naprawdę ją rozpoznać.

Otóż, by dobrze zostać spostrzeżony przez drugą osobę należy podać dłoń w sposób zdecydowany, a następnie również zdecydowanie uścisnąć dłoń. Lecz pamiętajmy, aby nasz uścisk nie był zbyt mocny, wtedy byłby to dla nas niekorzystny aspekt. Należy lekko pochylić się ku drugiej osobie, aby w ten sposób okazać jej nasz szacunek. Warto pamiętać, aby zbyt długo nie trzymać czyjeś dłoni.

Tak więc jeśli będziemy przestrzegać zasad będziemy też lepiej odbierani przez inne osoby, jak również będzie to mówiło, iż jesteśmy osobami energicznymi, zdecydowanymi, odpowiedzialnymi, eleganckimi jak również kulturalnymi i z pewnością przyczyni się to do wielu sukcesów.

Z kolei zauważmy co się stanie jeśli inna osoba uściśnie naszą dłoń na powitaniu tak lekko, że my praktycznie musimy podtrzymywać jego rękę. Jak wtedy zareagujemy na taką postawę? Co ona nam powie? Bez wątpienia od takiej osoby będziemy chcieli się jak najszybciej uwolnić, czyli będziemy chcieli jak najszybciej zakończyć spotkanie. Będzie to nam mówiło, że osoba ta jest niekompetentna, nieodpowiedzialna, lekceważy nas w sposób ewidentny. Tak więc czy będziemy chcieli z taką osobą podjąć jakąkolwiek współpracę?

142237094309969600 - Sztuka uścisku dłoni
Ciekawe artykuły ?
Bądź z nami na bieżąco zapisując się na nasz newsletter
Zapisz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here