Prowadzenie firmy w Polsce nie jest prostym zadaniem zwłaszcza, że przepisy zmieniają się bardzo często. Aby uniknąć ewentualnych problemów, warto skorzystać z pomocy doświadczonych adwokatów i prawników, którzy oferują kompleksowe doradztwo podatkowe i prawne. W dzisiejszych czasach z pomocy profesjonalnych kancelarii prawnych korzystają nie tylko duże firmy korporacyjne, ale również niewielkie przedsiębiorstwa.


Co tak naprawdę obejmuje obsługa prawna firm?


Zakres obsługi prawnej firm jest bardzo szeroki i zazwyczaj dopasowany jest on indywidualnie do potrzeb konkretnych firm. Większość kancelarii oferuje swoim klientom nie tylko porady prawne, opiniowanie umów i ich przygotowywanie, ale również pełne wsparcie w sprawach pracowniczych i zajmuje się windykacją wierzytelności. Warto wspomnieć także o tym, że kancelarie mogą reprezentować swoich klientów nie tylko z dłużnikami, ale również z różnorodnymi organami administracyjnymi, egzekucyjnymi i sądami. Do podstawowych zadań kancelarii zaliczyć można również tworzenie opinii prawnych, czy też informowanie o zmianach w aktualnych przepisach prawa.Obsługa prawna firm Łódź, więcej ->


Obsługa prawna spółek


Kancelarie adwokackie oferują profesjonalne wsparcie nie tylko przedsiębiorstwom, ale również spółkom. Na fachową pomoc można liczyć przy zakładaniu i rejestracji spółek, jak i również przy ich rozwiązywaniu i likwidacji. Pomoc może przydać się również przy przekształcaniu i podziale spółek, co wbrew pozorom jest bardzo skomplikowane. Obsługa prawna coraz częściej dotyczy również rejestrowania zmian w KRS, jak i również dokonywania zmian w zakresie umów i statutów spółek.


Outsourcing usług prawnych


Dla mniejszych i średnich firm najlepszym wyborem jest outsourcing usług prawnych. Mowa tutaj oczywiście o powierzeniu świadczenia usług prawnych zewnętrznym firmom, które zatrudniają fachowców w wielu różnych specjalnościach. W zależności od indywidualnych potrzeb i preferencji można skorzystać nie tylko z kompleksowej obsługi realizowane co miesiąc, ale również można skorzystać z luźniejszej formy, czyli doraźnej pomocy. Kluczem do sukcesu jest tak naprawdę to, aby dokładnie ustalić zakres obowiązków. Na początku współpracy koniecznie trzeba określić czynności, które wyznaczą obszar kompetencji kancelarii w zakresie obsługi prawnej. Największym atutem outsourcingu są nie tylko duże oszczędności, ale również możliwość skorzystania z pomocy specjalistów z wielu różnych dziedzin. Jak łatwo się domyślić bardzo trudno jest znaleźć dobrego prawnika od wszystkiego, dlatego też tym bardziej warto skorzystać z elastycznego outsourcingu. Outsourcing jest najlepszą alternatywą dla prowadzenia własnego działu prawnego.


Dlaczego warto?


Obsługa prawna firm zapewnia bardzo wiele realnych korzyści. Dzięki kompleksowej obsłudze prawnej można skupić się na prowadzeniu własnej firmy. Jest to bardzo wygodne i niesłychanie komfortowe rozwiązanie, dzięki któremu można zaoszczędzić sporo gotówki, cennego czasu i nerwów. W czasach pandemii godna uwagi jest także profesjonalna obsługa prawna online.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments