transport

Prowadzenie firmy nie jest łatwe, a wręcz przeciwnie coraz to trudniejsze, chociażby z uwagi na nowe przepisy i obostrzenia. Niezależnie od tego w jakiej branży działamy, warto to przemyśleć i nawiązać współpracę z prawnikiem, który będzie nam pomagał. Ważne to jest przede wszystkim ze względu na to, że prawnik, który będzie znał naszą firmę najlepiej doradzi w jej prowadzeniu lub pomoże na etapie jej otwierania. Dotyczy to również obsługi prawnej firm transportowych.

Podział obowiązków

Do obowiązków pomocy prawnej może wchodzić m. in. ewidencja czasu pracy, przygotowanie umów, doradztwo z zakresu prawa przewozowego oraz reprezentacja firmy w sądzie. Tacy prawnicy dysponują szerokim doświadczeniem niezbędnym, aby pomagać swoim klientom w ciągłym rozwoju. Dodatkowo dzięki temu pracodawca nie musi zagłębiać się w skomplikowane kodeksy prawne i sam doszukiwać się odpowiednich paragrafów, gdyż ma możliwość skorzystania z wiedzy specjalistów, a tym samym czas spędzony przy zdobywaniu wiedzy o prawie może poświęcić w całości na sprawy wewnątrz firmy oraz dalszy rozwój i zwiększanie zysków przedsiębiorstwa.

Współpraca

Można stwierdzić, że obecnie prowadzenie firmy i obsługa prawna powinny iść ze sobą w parze. Większa skala świadczonych usług i bardziej złożona struktura firmy stawia większe wymogi jakim firma powinna sprostać. Jeśli zdecydujemy się na obsługę prawną dla firm, możemy być na bieżąco ze wszystkimi nowościami w branży. Warto więc mieć prawnika, który będzie czuwał nad firmą. Taka współpraca i wsparcie w zupełności wpisuje się w zasadę win-win, gdzie obydwie strony odnoszą korzyści z tego tytułu.

Obsługa prawna w transporcie

W każdej branży należy przyłożyć szczególną uwagę na przepisy prawa, aby zarówno chronić siebie jak pracowników. Dotyczy to również branży transportowej. Należy zatem skorzystać z kancelarii wyspecjalizowanych właśnie w kierunku transportu. W zależności od specjalizacji firmy może to być przewóz osób lub rzeczy w transporcie krajowym lub też międzynarodowym.

Przedsiębiorca dzięki takiemu rozwiązaniu ma szybszą możliwość reakcji w przypadku wytoczenia sprawy sądowej i wejścia na ścieżkę prawną nie tylko z innymi instytucjami, ale również w kwestiach spornych z własnymi pracownikami. Dobre przygotowanie i doświadczenie prawne zdecydowanie pomoże w odniesieniu zwycięstwa w czasie batali sądowych. Ponadto wsparcie to może również przysłużyć się w kwestiach przekształceń firmy, podziałów lub też fuzji z partnerami oraz w uzyskaniu odszkodowań z tytułu wyrządzonych szkód.

Artykuł powstał we współpracy z markowskimichalowski.pl. Kancelaria Markowski & Michałowski Kancelaria Prawna S.C. specjalizuje się w kompleksowej obsłudze prawnej firm z branży transportowej oraz spedycyjnej.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments