Kancelaria adwokacka zajmuje się szeregiem spraw między innymi z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego, karnego. Jednak niezwykle szeroką gałęzią specjalizacji jest prowadzenie spraw spadkowych. Adwokat prowadzi sprawy spadkowe dotyczące podziału spadku, a także zajmuje się kwestiami dotyczącymi testamentów lub zniesieniem współwłasności.


Prawo spadkowe – kancelaria adwokacka pomoże w najważniejszych kwestiach


Kancelaria adwokacka jest to miejsce, w którym pracują doświadczeni prawnicy posiadający szeroką wiedzę, a także doświadczenie z zakresu prowadzenia spraw spadkowych. To szeroka gałąź prawa cywilnego, która dotyczy praw, a także obowiązków wchodzących w rozważanie po śmierci spadkodawcy. Sprawy spadkowe są regulowane określonymi kwestiami przyznawania majątku, a także dotyczą wielu zobowiązań. Jest to zależne od instytucji dziedziczenia, a ta z kolei jest przyjęta w kodeksie cywilnym.


Kancelaria adwokacka świadczy pomoc prawną w zakresie prawa spadkowego


W kancelarii adwokackiej Klienci mogą liczyć na pomoc w zakresie udzielania porad prawnych z zakresu prawa spadkowego, a także są reprezentowani przed organami administracji rządowej oraz samorządowej, urzędami, a także sądami. Kancelaria adwokacka zajmuje się również wszystkimi kwestiami dotyczącymi zgłoszenia nabycia spadku. Odrębną gałęzią jest dziedziczenie, które stanowi jedną z głównych instytucji prawa spadkowego. W polskim prawie wyróżniane są dwie gałęzie dziedziczenia. Jest to między innymi dziedziczenie ustawowe, a wynikające z obowiązujących przepisów, a także naznaczone testamentem. W kancelarii adwokackiej Klienci mogą uzyskać pomoc w tego typu kwestiach.


Prawnicy przeprowadzają kompleksowo proces dotyczący dziedziczenia ustawowego oraz na bazie testamentu. To w kwestii prawników leży konieczność uzyskania wszelkich aktów oraz dokumentów koniecznych do przeprowadzenia postępowania spadkowego.


Warto podkreślić, że w testamencie można ustanowić osobę, która nie jest spokrewniona ze spadkobiercą do otrzymania spadku. Celem postępowania o stwierdzenie nabycia spadku jest ustalenie odbiorców spadkodawców oraz w jakiej części będą dziedziczyli spadek. Krąg tych osób może być zawarty w testamencie, bądź wynikać z dziedziczenia ustawowego.


Kancelaria adwokacka zajmuje się wszelkimi kwestiami dotyczącymi prawa spadkowego. W imieniu klientów przygotowuje wnioski o stwierdzenie nabycia spadku, a także pomaga w ustaleniu składu spadku i reprezentuje swoich klientów przed różnego typu organami, urzędami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj