Premier Tusk rozmawiał z Millerem

0
83

Jerzy Miller minister spraw wewnętrznych i administracji złożył premierowi Donaldowi Tuskowi raport na temat sytuacji powodziowej na terenie województwa dolnośląskiego. Podczas rozmowy premier zalecił, aby mieszkańcy poszkodowanych miejscowości z Dolnego Śląska otrzymali taką samą pomoc rządową, jak mieszkańcy tegorocznej – majowej i czerwcowej powodzi. Poszkodowani mieszkańcy uzyskają pomoc w postaci zasiłków celowych do 6 tys. zł

Jerzy Miller minister spraw wewnętrznych i administracji złożył premierowi Donaldowi Tuskowi raport na temat sytuacji powodziowej na terenie województwa dolnośląskiego. Podczas rozmowy premier zalecił, aby mieszkańcy poszkodowanych miejscowości z Dolnego Śląska otrzymali taką samą pomoc rządową, jak mieszkańcy tegorocznej – majowej i czerwcowej powodzi.

thumbnail - Premier Tusk rozmawiał z MilleremPoszkodowani mieszkańcy uzyskają pomoc w postaci zasiłków celowych do 6 tys. zł oraz pomoc na odbudowę swych mieszkań do 20 lub do 100 tys. zł.

Powodzianie otrzymają pomoc finansową do 6 tys. zł na zakup podstawowych rzeczy, lekarstw, żywności oraz pomoc do 20 lub do 100 tys. zł na remont lub odbudowę budynków mieszkalnych.

Przypominamy, że pieniądze do 20 lub do 100 tys. zł przysługują rodzinom lub osobom, których domy lub mieszkania zostały zniszczone albo uszkodzone przez powódź.

Pomoc finansowa przysługuje właścicielom budynków mieszkalnych lub lokali mieszkalnych, posiadaczom spółdzielczego własnościowego prawa do takich nieruchomości, posiadaczom spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokali mieszkalnych. Zasiłki mogą też otrzymać najemcy lub osoby zajmujące lokale socjalne albo zamienne (np. na podstawie ustawy o ochronie praw lokatorów), jeśli uzyskają pisemną zgodę właściciela na prace remontowe.

Za wypłatę zasiłków odpowiadają lokalne ośrodki pomocy społecznej lub na polecenie wójta lub starosty – inni pracownicy samorządowi.

Gminy przesyłają wojewodom listę zniszczonych budynków mieszkalnych i kwotę zasiłków. Następnie zbiorcze informacje z województwa są przekazane do ministra spraw wewnętrznych i administracji, który potem zwraca się do ministra finansów o uruchomienie środków z rezerwy celowej budżetu państwa.

Tekst i zdjęcie – KPRM

Zobacz także:

“Budowa Trasy Mostu Północnego”

Kondolencje premiera dla Rosji

Charytatywne SMS-y bez podatku VAT

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here