Dlaczego warto korzystać z pomocy adwokata w przypadku rozwodu

W czasie kiedy coraz więcej osób decyduje się na rozwód, niezbędne bywa skorzystanie z usług specjalisty, który może pomóc w szybkim i bezbolesnym przeprowadzeniu postępowania. Co wchodzi w zagadnienia prawa rodzinnego? W czym może pomóc adwokat? Jak ograniczyć nieprzyjemne sytuacje? Na te i inne pytania odpowiada Michał Kaliszewski, adwokat prowadzący kancelarię prawną w Łodzi. (https://adwokat-kaliszewski.pl/)


Czym jest prawo rodzinne?


Adw. Michał Kaliszewski: Prawo rodzinne to gałąź prawa, którego postanowienia odnoszą się do szeroko rozumianych zagadnień związanych z rodziną. Najczęstsze sprawy z zakresu prawa rodzinnego obejmują sprawy o rozwód, sprawy z tytułu podziału majątku, alimentów, czy też spraw z zakresu opieki nad dziećmi.


W jaki sposób adwokat może pomóc w przypadku rozwodu?


Adw. Michał Kaliszewski: Z doświadczenia mogę powiedzieć, że dla klienta ważne jest nie tylko wsparcie prawne. Adwokat pozwoli nam w komfortowy sposób przejść przez najtrudniejsze nawet postępowanie rozwodowe. Zyskamy jednocześnie pewność, że przed sądem zostaną zgłoszone wszelkie przysługujące nam roszczenia związane z postępowaniem rozwodowym.


Czy poza rozwodem adwokat zajmuje się innymi sprawami rodzinnymi?


Adw. Michał Kaliszewski: Oczywiście, w ramach praktyki adwokackiej często prowadzone są sprawy o podział majątku wspólnego małżonków, nawet gdy rozwód został orzeczony przed wielu laty. Z pomocy adwokata warto skorzystać w przypadku ubiegania się o alimenty albo w przypadku ich zmiany, tj. podwyższenia lub obniżenia. Rozwiedzeni często decydują się równiez na uzyskanie alimentów od byłego współmałżonka.


Jak wygląda kwestia podziału majątku?


Adw. Michał Kaliszewski: Pamiętać należy, że sąd najczęściej nie orzeka o podziale majątku wspólnego małżonków w postępowaniu rozwodowym, mimo że teoretycznie istnieje taka możliwość. Sprawy o podział majątku bywają bardzo skomplikowane i mogą toczyć się przez wiele lat, w szczególności, gdy dochodzi do konfliktu na tle wartości przedmiotów wchodzących w skład majątku wspólnego, który ma ulec podziałowi.


Gdzie można dowiedzieć się więcej na temat spraw rodzinnych?


Adw. Michał Kaliszewski: Aby dowiedzieć się więcej można skorzystać z opracowań dostępnych m.in. na stronie internetowej https://adwokat-kaliszewski.pl/rozwod-i-sprawy-rodzinne/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here