sprawiedliwość

Szczecin to największe miasto w województwie zachodniopomorskim, które zamieszkuje prawie czterysta tysięcy osób. Warto więc wiedzieć, że w Szczecinie jest zarejestrowanych kilkuset adwokatów i radców prawnych, którzy każdego dnia mogą nam służyć pomocą w zakresie prawa. Jeśli chcesz dowiedzieć się, kim jest adwokat, jak funkcjonuje kancelaria adwokacka w Szczecinie, sprawdź koniecznie ten wpis.

Adwokat jako wyraz wywodzi się z łaciny, a dokładniej z „advocatus od advocare”, co możemy przetłumaczyć jako „wzywać na pomoc”. Jeśli chodzi o samo pojęcie adwokata, zostało ono określone w przepisach ustawy Prawo o adwokaturze z 1982 roku, gdzie szczegółowo jest opisana osoba, która może stać się adwokatem.

Adwokat i prawnik – jaka jest różnica?

Prawnik to osoba, która ukończyła studia prawnicze, w trakcie trwania, których zapoznała się z kodeksami prawnymi, przepisami, zasadami funkcjonowania w społeczeństwie, a także normami prawnymi w zakresie prawa cywilnego, prawa karnego, prawa handlowego itd.

Prawnik to człowiek, który może świadczyć usługi doradcze w zakresie prawa, ale nie może poszczycić się umiejętnościami wykorzystania teorii w praktyce, doświadczeniem w reprezentowaniu klientów oraz możliwością występowania w ich imieniu.

Tym wszystkim charakteryzuje się natomiast adwokat, czyli człowiek, który obronił pracę magisterską, zdał wszelkie egzaminy na uczelni, nabył umiejętności rozumienia prawa, a następnie udał się na aplikację adwokacką, gdzie poszerzył swoją wiedzę, odbył praktyki zawodowe i zdał egzamin adwokacki.

Adwokat różni się zatem od prawnika tym, że nie tylko może udzielić porad prawnych, ale również ma prawo występować w imieniu swojego klienta przed sądem lub inną instytucją.

Zakres usług – adwokat Szczecin

Funkcje adwokata są bardzo istotne z punktu widzenia społeczeństwa. Właśnie dlatego warto je poznać przed skorzystaniem z jego usług. Oto najważniejsze z nich:

  • udzielanie porad prawnych,

  • zaznajamianie klienta z jego prawami, aby mógł wygrać rozprawę sądową,

  • pisanie odpowiedzi na pisma procesowe w imieniu swojego klienta,

  • analiza umów cywilnoprawnych,

  • pisanie własnych umów na prośbę przedsiębiorcy,

  • pomoc w windykacji,

  • pomoc w odzyskaniu należnego odszkodowania za szkody wyrządzone wskutek wypadku, zaniechania lub nienależytego wykonania jakiegoś zadania,

  • reprezentowanie interesów swojego klienta w sądzie oraz w innych instytucjach publicznych,

  • wspieranie klienta w trakcie trwania rozprawy,

  • przesłuchiwanie świadków, którzy mogą wnieść nowe światło do sprawy,

  • zbieranie dowodów na rzecz wygrania sprawy,

  • uczestniczenie w negocjacjach,

  • przeprowadzanie mediacji,

  • bycie przedstawicielem klienta w przypadku jego nieobecności na spotkaniu.

Podsumowując, zawód adwokata jest wyraźnie nakreślony i osoba, która przystąpiła i uzyskała pozytywny wynik z egzaminu adwokackiego, ma możliwość wpisania się na listę adwokatów.

Dzięki temu adwokatem jest specjalista w zakresie prawa, który swoją wiedzę i kwalifikacje potwierdzi przez uzyskanie pozytywnego wyniku egzaminu adwokackiego oraz odbytą aplikacją adwokacką.

Sama pomoc prawna, jaką służy adwokat to głównie udzielanie porad prawnych, sporządzanie opinii prawnych oraz reprezentowanie klienta przed sądem. Dokładny zakres pomocy adwokata jest często ustalany indywidualnie z klientem, jednak w wielu przypadkach adwokaci informują o swojej pomocy na stronie internetowej tak jak Adwokat Ewa Janiszewska w Szczecinie.

Kancelaria adwokacka w Szczecinie – Adwokat Ewa Janiszewska

Adwokat Ewa Janiszewska służy pomocą w zakresie prawa już od ponad dziesięciu lat. Osoby zainteresowane pomocą adwokat mogą udać się do biura kancelarii adwokackiej w Szczecinie, która znajduje się przy Alei Wojska Polskiego 20/5. Adwokat Ewa Janiszewska osobiście udziela pomocy w kancelarii od poniedziałku do piątku w godzinach od 9 do 17. Oprócz konsultacji na żywo możemy zwrócić się z prośbą o pomoc, korzystając z formularza na stronie internetowej, maila oraz telefonu kontaktowego. Szczegółowe informacje dotyczące godzin oraz zakresu oferowanej pomocy, znajdują się na stronie internetowej www.adwokatszczecin.info.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj