kancelarianotarialna

W ostatnim czasie na rynku pojawia się coraz więcej kancelarii notarialnych, które oferują usługi zdalne. Jest to doskonała propozycja dla tych osób, które nie chcą marnować cennego czasu na tradycyjne wizyty w stacjonarnej kancelarii notarialnej.

Jakie usługi oferują kancelarie online?

Kancelaria notarialna online wykonuje nie tylko kopie notarialne, ale również udziela fachowego wsparcia przy sporządzaniu umów spółek osobowych. Mowa tutaj nie tylko o umowach jawnych i partnerskich, ale również o umowach komandytowych. Dobry notariusz pomoże również w ustaleniu statusu spółki i notarialnie poświadczy stan faktyczny.

Pamiętać należy jednak o tym, że kancelarie online z wiadomych przyczyn nie mogą realizować aktów, które wymagają fizycznej obecności w kancelarii notarialnej. Do takich usług można zaliczyć między innymi pełnomocnictwo notarialne, czy też zrzeczenie się spadku. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby umówić się online u najbliższego notariusza z którego usług chcemy skorzystać.

Kancelaria notarialna online to bardzo wygodne i praktyczne rozwiązania. Skorzystać można nie tylko z porad telefonicznych, ale również z popularnych komunikatorów internetowych. Aby skorzystać z usług online wymagany jest oczywiście dostęp do Internetu i niezbędne akcesoria komputerowe (kamerka internetowa + mikrofon).


Kto korzysta z usług notarialnych online?

Z dobrodziejstwa internetowych kancelarii online najczęściej korzystają osoby mieszkające poza Polską i zagraniczne kancelarie prawne. Jest to doskonałe rozwiązanie również dla osób starszych i niepełnosprawnych, które mają mniejsze lub większe problemy, aby skorzystać z usług notariusza w tradycyjnej formie.

Notarialne usługi online zdobyły olbrzymią popularność przede wszystkim w czasach pandemii. Warto wspomnieć także o tym, że usługi notarialne online zazwyczaj są tańszym rozwiązaniem. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że jest to idealna forma współpracy dla osób, które chcą zaoszczędzić nieco gotówki.

Z pomocy kancelarii notarialnych online bardzo często korzystają również cudzoziemcy, którzy w najbliższym czasie zamierzają otworzyć firmę w Polsce. W dużej mierze wynika to z tego, że umowa spółki połączona jest na przykład z koniecznością uzyskania wizy, czy też zezwolenia na pracę.

Artykuł powstał w oparciu o materiały znalezione na notariusz-bydgoszcz.com.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj