Czy kupowanie nasion marihuany przez internet jest legalne?

W internecie można znaleźć sklepy, które oferują sprzedaż nasion marihuany. Przed pierwszym zakupem klient może się zastanowić, czy to aby na pewno legalne? Możesz być spokojny, nie złamiesz prawa.

Status prawny nasion marihuany w Polsce:


Nasiona marihuany czyli konopi indyjskich są w Polsce całkowicie legalne. Można je kupować sprzedawać oraz posiadać bez ograniczeń. Jednak należy zwrócić uwagę, że zabronione jest ich kiełkowanie oraz uprawa. Według ustawy o przeciwdziałaniu narkomani, nasiona konopi indyjskich nie są traktowane jako substancja odurzająca, ponieważ nie zawierają w sobie nawet śladowych ilości substancji psychoaktywnej THC. Nie są również traktowane jako prekursor do wytwarzania substancji odurzających.


Dzięki tak skonstruowanemu prawu nasze kolekcje mogą obfitować w nasiona feminizowane od najlepszych seedbanków na rynku. Sklepy mogą sprzedawać je w celu np. kolekcjonerskim, spożywczym np. jako karma dla papug. Zabronione jest również udzielanie informacji przez sklep na temat kiełkowania lub uprawy tych nasion ponieważ jest to traktowane przez prawo jako pomoc w popełnieniu przestępstwa.

nasiona feminizowane


Status prawny nasion konopi indyjskich w Europie i na świecie:


Polska nie jest jedynym takim krajem, w zdecydowanej większości krajów europejskich nasiona marihuany również są legalne. Wyjątkowe pod tym względem są Niemcy oraz Norwegia gdzie zarówno sprzedaż jak i posiadanie nasion marihuany są zabronione. Większość krajów świata również zezwala na sprzedaż jak i posiadanie nasion, jednak na wszelki wypadek przed zamówieniem nasion warto zapoznać się z obowiązującym lokalnie prawem. Może nam to oszczędzić przykrej niespodzianki w postaci wezwania na komendę policji zamiast awizo.


Na pewno nie próbowałbym zamawiać nasion marihuany do krajów arabskich. Tam prawo antynarkotykowe jest bardzo surowe i restrykcyjne. Ciekawe pod tym względem są również Stany Zjednoczone gdzie mimo legalizacji marihuany i zezwolenia na jej uprawę w wielu stanach, zarówno do użytku medycznego jak i rekreacyjnego nasiona na poziomie federalnym dalej są nielegalne.

nasiona marihuany

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here