VW_BusFestival_parada
Volkswagen

Mając na uwadze obecną sytuację w Europie, Volkswagen Samochody Dostawcze przekłada zlot VW Bus Festival na lato przyszłego roku (nowy termin: 23 do 25 czerwca 2023). Pierwotnie zakładano, że wielki zlot z udziałem kilku tysięcy kamperów marki Volkswagen z całego świata, odbędzie się na terenie Targów Hanowerskich od 15 do 17 lipca tego roku.


Lars Krause, członek zarządu Volkswagen Samochody Dostawcze ds. sprzedaży i marketingu mówi: „Wielki zlot VW Bus Festival cieszy się ogromną popularnością i jest ważnym tematem na wszystkich kanałach fanów marki w mediach społecznościowych. Dlatego rozumiemy rozczarowanie miłośników Bulli z powodu przesunięcia terminu. Mamy nadzieję, że wszyscy zrozumieją naszą decyzję. Dziś nikt nie wie, jak będzie wyglądała sytuacja w lipcu. Nie chcemy jednak organizować takiej imprezy, gdy w Europie trwa wojna, a do Hanoweru przybywają uchodźcy, którymi trzeba się zająć.” Hanower jest obecnie centralnym w Dolnej Saksonii punktem kontaktowym dla uchodźców.

„Zlot jednak się odbędzie, ale rok później – latem 2023 r. Niemniej jednak sprzedaż biletów rozpoczniemy jeszcze w tym roku” – dodaje Lars Krause.

Zlot VW Bus Festival po raz pierwszy został zorganizowany przez Volkswagen Samochody Dostawcze w roku 2007. Wzięło w nim wtedy udział 3500 kamperów, a teren festiwalu odwiedziło ponad 70 tysięcy osób.

Źródło: Volkswagen

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments