Transport międzynarodowy – tu liczy się profesjonalizm

0
1479

Każda firma zainteresowana przewozem towarów pomiędzy krajami powinna postawić na profesjonale i kompleksowe usługi. Jak znaleźć fachowców?

Niezależnie od rodzaju ładunku, transport międzynarodowy jest wymagającą usługą, która powinna być świadczona przez fachowców w tej właśnie dziedzinie. Aktualnie w Polsce działa wiele firm transportowych, które oferują swoje usługi również za granicą. Jak wybrać odpowiedniego usługodawcę?

Zapotrzebowanie na transport międzynarodowy coraz wyższe

Od momentu wejścia Polski do Unii Europejskiej zapotrzebowanie na usługi transportu międzynarodowego stale rośnie. Wynika to głównie z faktu, że polskie oraz zagraniczne firmy coraz częściej nawiązują ze sobą kontakty biznesowe, a także rozpoczynają ekspansję na inne rynki, co wymaga również korzystania z usług transportu szeregu typów towarów.

Polska eksportuje przede wszystkim żywność, ale również dostarczamy inne ładunki do krajów Unii Europejskiej oraz innych krajów na całym świecie. Nic więc dziwnego, że usługi transportu międzynarodowego są obecnie tak popularne i poszukiwane.

Transport międzynarodowy – nie tylko całopojazdowy

Usługi transportowe w kraju oraz za granicą oferowane są obecnie nie tylko jako transport całopojazdowy, ale również mogą odbywać się na zasadzie podziału przestrzeni załadunkowej w samochodzie na wielu zleceniodawców.

Transport całopojazdowy sprawdza się najlepiej wtedy, gdy konieczne jest dostarczenie dużych ładunków do celu w jak najkrótszym czasie. W przypadku mniejszych ładunków transport tego rodzaju jest mniej opłacalny.

W przypadku mniejszych ładunków, a także tak zwanej drobnicy lepszym wyborem jest skorzystanie z transportu częściowego. W tym przypadku czas dostawy może się nieco wydłużyć, ale pozwala to na uzyskanie mniejszych kosztów dostawy ładunków do celu.

Firmy zajmujące się świadczeniem usług transportu międzynarodowego oferują swoim klientom również usługi w ramach przewozu ładunków ponadgabarytowych, które wymagają odpowiednich pojazdów, a także ładunków niebezpiecznych. Możliwy jest także transport w temperaturze kontrolowanej.

Zewnętrzna obsługa najbardziej opłacalna

Firma, która chce dostarczać swoje towary do innych krajów, nie musi jednak wcale decydować się na zbudowanie własnego zaplecza transportowego. To poważny wydatek, który przy niewielkich ładunkach po prostu nie jest opłacalny.

Właśnie dlatego transport międzynarodowy najczęściej zlecany jest firmom zewnętrznym na zasadzie outsourcingu usług. Firma transportowa daje wtedy klientowi fachową i kompleksową obsługę, która obejmuje nie tylko sam przewóz towarów, ale również inne usługi, między innymi ich magazynowanie, załadunek, rozładunek, prowadzenie spraw formalnych związanych z transportem pomiędzy krajami.

W takiej właśnie sytuacji klient firmy transportowej nie musi angażować własnych środków finansowych w tak dużym stopniu jak wtedy, gdy miałby prowadzić transport we własnym zakresie. Aby jednak uzyskać najlepsze rezultaty, ważne jest wybranie takiej firmy, która będzie mogła zaoferować profesjonalne wsparcie w transporcie międzynarodowym. Na co należy zwrócić uwagę?

Ważna nie tylko niska cena

Przy poszukiwaniu odpowiedniej firmy transportowej, która specjalizuje się w transporcie międzynarodowym, warto przede wszystkim skoncentrować się na jakości i profilu usług.

Wiele firm poszukujących usług transportowych skupia się tylko i wyłącznie na niskich cenach – to powszechny błąd, ponieważ za niską ceną może stać również niski poziom obsługi, chociaż nie jest to zawsze regułą.

Wybieranie firm, które posiadają duże doświadczenie w branży transportowej, mają rozbudowany tabor, uzyskały również liczne pozytywne referencje od swoich klientów, będzie najlepszym rozwiązaniem.

Jako że transport międzynarodowy odbywa się najczęściej na długich trasach, kluczowa jest także terminowość dostaw. W związku z tym klienci zlecający usługi transportowe powinny również sprawdzić, jakie terminy są gwarantowane przez firmy w branży. Terminowe dostawy to również brak problemów u odbiorców, którzy mogą wówczas liczyć na systematyczne odbiory, a tym samym zyskują większą stabilność współpracy.

Artykuł powstał we współpracy z firmą STAN-TRANS Transport krajowy i międzynarodowy z Krakowa.

Artykuł został przygotowany przez firmę www.stan-trans.com.pl/ specjalizującej się w …

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here