Prezent pod choinkę dla fana samochodów

0
251

Szukasz prezentu dla bliskiej osoby, która jest miłośnikiem jeżdżenia autem? A może z podróżami samochodem wiąże się jej zawód? Wybierz coś, co naprawdę jej się przyda i co wykorzysta na co dzień – dla własnej wygody i bezpieczeństwa. Poznaj kilka funkcjonalnych gadżetów!

Pomocna stacja GPS na start

Jeśli Twoja bliska osoba podczas podróży wykorzystuje geolokalizację, ale uruchamia ją w aplikacji w smartfonie, to najwyższy czas, byś podarował jej urządzenie profesjonalne i dedykowane do tego zadania: rozbudowaną stację samochodową GPS. Nowoczesny sprzęt nie tylko sprawi, że prowadzenie rozmów przez telefon stanie się możliwe i wygodne, ale również przyczyni się do oszczędzania baterii w telefonie.

Stacje GPS do samochodu mogą mieć wbudowane mapy dróg zarówno polskich, jak i zagranicznych. Są aktualizowane na bieżąco, podpowiadają krótsze trasy i sugerują, gdzie skręcić, by uniknąć korku. Panel na stacji jest większy niż w telefonie więc używa się go szybciej i pewniej – nie zachodzi ryzyko przypadkowego kliknięcia i zamknięcia mapy w najmniej odpowiednim momencie. Trasy widoczne są lepiej. Stacja może wypowiadać komendy na głos, ograniczając konieczność spoglądania na ekran.

kierowca

Kamerka samochodowa do rejestrowania drogi

Zyskujące coraz większą popularność kamerki samochodowe do aut osobowych mogą być wykorzystywane przez każdego. Kiedyś kupowali je rajdowcy i wyczynowcy, dziś także odpowiedzialni bankierzy, sprzedawcy czy lekarze. Kamerkami samochodowymi można rejestrować trasy trudne, survivalowe, ale także malownicze, np. podczas wakacji.

Na co dzień kamerka samochodowa stoi na straży bezpieczeństwa i sprawiedliwości. Jeśli ktoś spowoduje wypadek i będzie chciał zwalić winę na Twoją bliską osobę, ona – dzięki nagraniu – bez trudu się wybroni. Będzie też wiedziała, kto zarysował ją na parkingu lub stuknął pod sklepem.

Ekspres do kawy, by na trasie mieć oczy szeroko otwarte

Osoby wykonujący zawód związany z częstymi i długimi podróżami autem mogą się skarżyć na chroniczne przemęczenie. Nic w tym dziwnego – ich praca jest obciążająca dla organizmu. To jednak bardzo ważne, by na drodze były zawsze wypoczęte i pełne energii. Muszą spać odpowiednią liczbę godzin i robić obowiązkowe postoje.

Warto, by poza pilnowaniem godzin snu Twój bliska osoba miała przy sobie niewielki ekspres do kawy – wystarczy jednoosobowy. Jeśli nie będzie mogła zjechać na stację czy do restauracji i kupić filiżanki kawy, bezprzewodowy ekspres do kawy na pewno nieco ją podratuje. Wykorzysta go także w domu do przyrządzania swoich ulubionych napojów.

kamerka

Opaska kontrolująca parametry ciała

Zegarek przyda się każdemu. W samochodzie łatwiej rzucić okiem na nadgarstek niż wyciągać ze schowka telefon. Ale to nie wszystko! Dzięki opasce kontrolującej parametry ciała Twoja bliska osoba będzie mogła na bieżąco sprawdzać, czy ma odpowiednie ciśnienie i wszystko z nią w porządku. Może zadbać o rozregulowany długą jazdą samochodem organizm, robiąc częstsze postoje i wykonując krótką gimnastykę. Przy niskim ciśnieniu napije się kawy, by przegnać ryzyko zmęczenia na drodze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here