auto

Zdecydowana większość z nas raczej nauczona jest tego, że o zakupione rzeczy się dba – szczególnie, jeśli mówimy o czymś za duże pieniądze. Takim przykładem jest własny samochód, który czasami wymaga od nas sporej ilości inwestycji. Niestety jego utrzymanie kosztuje, a jedyne koszty to nie tylko paliwo i ubezpieczenie, bo trzeba jeszcze doliczyć do tego ewentualne awarie. Jednak jak się okazuje możemy skutecznie ograniczyć ryzyko ich występowania. W jaki sposób? W zasadzie nie da się na to pytanie odpowiedzieć w jednoznaczny sposób, bo jest ich bardzo wiele. Są pewne kwestie, o których nie możemy zapominać.


Przede wszystkim dobrej jakości olej


Zapewne wiemy o tym, że każdy silnik spalinowy smarowany jest olejem. Właśnie z tego względu raczej nie warto oszczędzać na oleju – zawsze najlepiej decydować się na ten z najwyższej półki – dokładnie tak samo jest z filtrem oleju. To jeszcze nie wszystko, bo taki olej trzeba wymieniać, gdyż po pewnym czasie i wraz z upływem kilometrów najzwyczajniej w świecie traci swoje właściwości smarne. Co jaki czas? Przyjęło się, że taka wymiana powinna mieć miejsce maksymalnie co 15 tysięcy kilometrów. Niezwykle ważne jest, aby tego pilnować, gdyż nawet najmniejsze zaniedbania w tej kwestii mogą odbić się na żywotności naszego silnika, a chyba każdy z nas chciałby, aby jeździł on jak najdłużej. Co więcej, jeśli chcemy zadbać o nasz samochód to nie powinniśmy jeździć ostro i dynamicznie, gdy silnik jest zimny. Wtedy jazda powinna być delikatna i w miarę możliwości równa – wówczas dopiero wtedy, gdy silnik będzie rozgrzany można jeździć jak tylko chcemy. Niestety wiele osób o tym zapomina i bardzo często wtedy niezbędne jest dokonywanie kosztownych napraw. Wydaje się, że są to dwie z najważniejszych kwestii, jeśli chodzi o dbanie i eksploatację naszego samochodu.


Nie zapominajmy o zawieszeniu i lakierze


Oczywiście silnik to nie wszystko, bo zostaje nam jeszcze zawieszenie, które tak naprawdę w głównej mierze odpowiada za nasze bezpieczeństwo i warto o nie zadbać. Jednym z ważniejszych elementów są łożyska. Jeśli podczas jazdy w samochodzie jest głośno i słychać charakterystyczne buczenie to niestety może oznaczać to, że kwalifikują się one do wymiany. Oczywiście nie każdy z nas wie gdzie kupić dobrej jakości łożyska, a jeśli tak faktycznie jest to łożyska samochodowe kupisz na stronie RUFUS.PL. Raczej nie zaleca się na nich oszczędzać, gdyż odbije się to na ich jakości, a jeśli rozmawiamy o kwestiach bezpieczeństwa to z tym nie ma żartów. Na sam koniec powiedzmy sobie jeszcze o naszym lakierze – w przypadku, gdy chcemy o niego zadbać to niezwykle ważne jest to, aby w miarę możliwości regularnie odwiedzać myjnie samochodowe i zmywać brud z karoserii, gdyż to właśnie on może przyczyniać się do powstawania korozji czego chyba chcielibyśmy uniknąć. Jak zatem widać decydując się na posiadanie własnego samochodu trzeba pamiętać o wielu ważnych kwestiach, aby był on w odpowiednim stanie.


Artykuł opracowano wspólnie z serwisem https://www.rufus.pl

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments