Niektórzy doskonale wiedzą o tym, że marka Mitsubishi w czasie drugiej wojny światowej produkowała samoloty myśliwskie o znakomitych parametrach, ale większość zna tego producenta z przełomu lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. Mowa tu dokładnie o samochodach takich jak Mitsubishi Lancer EVO znanych z rajdów i o modelach takich jak Pajero, czyli o samochodach terenowych.

Marka Mitsubishi w terenie


Samochody Mitsubishi w terenie to niemal głównie model Pajero, czyli samochód terenowy, który był opcją wybitnie ciekawą w latach osiemdziesiątych. Te późniejsze jego generacje były już trochę mniej dzielnymi w terenie i dlatego miłośnicy jazdy terenowej szukają krótkich Pajero wyprodukowanych w latach osiemdziesiątych. Egzemplarze te wyróżnia teraz to, że sporo kosztują, bo niewiele z nich przetrwało do tej pory w stanie choćby aktualnym, a ich ilość ma rzecz jasna wpływ na cenę.

Drugą kwestią jest stan techniczny tych egzemplarzy Pajero, które dosłownie trzeba drobiazgowo sprawdzić przed zakupem. Marka Mitsubishi produkowała też terenowe samochody klasy Van, które obecnie też są niezwykle atrakcyjnymi, bo mają bardzo pojemną kabinę i dlatego nadają się na dalekie wyprawy. Minus tych aut tkwi natomiast w tym, że pozostało ich niewiele, czyli egzemplarze w stanie idealnym sporo kosztują.

Mitsubishi Lancer EVO


Znaczna część z nas doskonale wie o tym, że samochód taki jak Mitsubishi Lancer EVO to gwiazda rajdów samochodowych. Mowa tu dokładnie o tym, że najpopularniejsi kierowcy świata dzięki temu samochodowi wygrywali wielokrotnie. Kluczowe znaczenie ma też i to, że model ten doczekał się już dziesiątej generacji, choć miłośnicy rajdów samochodowych najbardziej cenią wersje od EVO 3 do EVO 6, bo te samochody na chwilę obecną wyróżnia to, że nie mają w sobie zbyt wiele elektroniki.

Natomiast wersja EVO 10 to już specjalne elektroniczne tryby przyśpieszonego startu i dwusprzęgłowa automatyczna skrzynia biegów, która może przejść w tryb awaryjny i to dość niespodziewanie. Minusy te znaczą wiele, bo miłośnicy sportowych sedanów nie chcą mieć auta, które po kilku minutach agresywnej jazdy przechodzi w jakiś tryb awaryjny i dlatego preferują starsze generacje tego modelu.

Znacznie nowsze modele Mitsubishi


Ta nowa twarz marki Mitsubishi to modele takie jak ASX, Outlander i Eclipse, czyli auta klasy SUV. Stworzone po to, by radzić sobie z tymi nieco bardziej grząskimi drogami gruntowymi i z krzywymi krawężnikami, które mogą uszkodzić podwozie. W czasach obecnych rzecz jasna panuje moda na tego typu samochody, które wyróżnia też ta pociągająca młodzieżowa stylistyka.

Jednym słowem kierowca, który ma te osiemnaście lub dwadzieścia lat, wybierze model Eclipse zamiast Pajero. Mowa tu o tym, że ten pierwszy ma znacznie ładniejszą karoserię. Kluczowe znaczenie ma też i to, że jest on też bardziej pociągającym w sensie stylistycznym dla dziewczyny tego konkretnego nastolatka. Dlatego też nawet kierowcy nieco starsi preferują ten model, bo ta nowoczesna i odważna stylistyka zapewne jeszcze przez jakiś czas będzie pociągającą.

Artykuł powstał we współpracy merytorycznej z autoryzowanym dealerem Mitsubishi i Hyundai AutoCentrumLis.pl

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments