zalety i wady samochodow w leasingu

Dla wielu z nas decyzja o tym czy przeznaczyć swoje oszczędności na dany samochód może być kluczowa dla komfortu życia. Niezależnie od tego jakiego samochodu szukamy, pośród sprzedawców samochodów cały czas nie brakuje tych, którym zależy na szybkim sprzedaniu auta np. po zawyżonej cenie. Handlarze, a także sprzedawcy prywatni wymyślają sposoby, aby ukryć usterki samochodu, a nawet sprzedać auto pochodzące z kradzieży. Jak można zweryfikować taki samochód przed kupnem? Pomóc może w tym sprawdzenie historii pojazdu na podstawie numer VIN.

 

Zakup pojazdu

 

W obecnych czasach samochód to nie tylko komfort, ale także i konieczność. Wielu z nas wybiera właśnie ten sposób przemieszczania się ze względu na szybkość oraz wygodę. W większości przypadków pojazd jest niezbędny w życiu codziennym i bez niego w niektórych przypadkach ciężko byłoby funkcjonować. Przychodzi też taki moment, że samochód ulega poważnej awarii i nie daje się już do dalszej eksploatacji. W związku z czym decydujemy się na zakup nowego. Wtedy też zaczynają się schody, gdyż kupujący pojazd w obecnych czasach możemy spodziewać się wielu nieprzyjemności związanych chociażby z zakupem niesprawnego lub wręcz powypadkowego samochodu. Na szczęście istnieje coś takiego jak nr VIN, czyli taki nr. PESEL każdego samochodu po których w łatwy sposób możemy zweryfikować historię danego pojazdu i uniknąć nieprzyjemności związanych z eksploatacja niesprawnego auta.

 

Bezpieczeństwo

 

Przy weryfikacji nr VIN zdecydowanie warto zwrócić uwagę na to, z jakiego serwisu internetowego korzystamy. Postarajmy się odnaleźć opinie na temat przykładowej firmy, ile lat działa na rynku, a przede wszystkim czy taka firma w ogóle istnieje we bazie przedsiębiorców. W tym celu możemy zweryfikować dane firmy w CEIDG, a jeśli jest to spółka to z pewnością w tym pomoże nam KRS. Zawsze można też wpisać nr NIP działalności w wyszukiwarkę internetową, a z pewnością uda nam się uzyskać tego typu informacje.

 

Dla ułatwienia możemy dodać, iż jedną z firm oferujących możliwość sprawdzenia historii pojazdu jest Autobaza.pl. Jest to jedna z niewielu firm z tej branży, która istnieje na rynku 20 lat. Ponadto firma posiada polski kapitał wpłacony w całości, dlatego też można śmiało stwierdzić, że jest zdecydowanie firmą godna zaufania. 

 

W Autobaza.pl sprawdzenie samochodu jest bardzo proste, a do otrzymania raportu prowadzi 5 kroków:

 

  1. Wprowadzenie numer VIN
  2. Sprawdzenie dostępności raportu
  3. Wybór typu raportu
  4. Opłata za raport
  5. Przeanalizowanie zakupionego raportu

 

Cały raport jest przedstawiony w bardzo prosty i czytelny sposób, przez co bez większych problemów będziemy mogli znaleźć informacje, które nas interesują. Dokładny opis procesu zamawiania raportu możemy znaleźć w zakładce „Jak zamówić raport„. Znajdziemy tam pełną informację wraz ze zdjęciami krok po kroku co po kolei należy wykonać, aby ostatecznie zakupić raport. Dodatkowo warto zaznaczyć, iż na stronie autobaza.pl istnieje możliwość weryfikacji raportu jeszcze zanim dokonamy zakupu. 

 

Największą zaletą sprawdzenia auta po numerze VIN jest możliwość wglądu do historii pojazdu, która zawiera m.in. rejestr znanych odczytów pojazdów i zdarzeń pojazdów, ostrzeżenie producenta o wadliwych seriach pojazdu, dane z aukcji internetowych i portali internetowych, gdzie pojazd był prezentowany, a także dane dotyczące wyposażenia samochodu zakodowane w numerze VIN. Po uzyskaniu informacji z zakresu usługi będziemy mieli pełny obraz pojazdu, który wybraliśmy do weryfikacji, a zarazem tego który nas interesuje. Pozwoli to zdecydować o wyborze danego samochodu na podstawie konkretnych informacji, które już nie jednemu kupującemu pozwoliły dobrze zagospodarować swoje pieniądze.

 

Podsumowanie

 

Sprawdzenie samochodu po numerze VIN to szybki i łatwy sposób na zdobycie mnóstwa informacji o używanym samochodzie, który chcemy kupić, ponieważ możemy uzyskać dostęp do szeregu przydatnych informacji. Dlatego też nie warto zwlekać z podjęciem decyzji o skorzystaniu z tak przydatnego narzędzia, które uchroni naszą kieszeń.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments