Audi

• Audi Select: plus – importerski program sprzedaży samochodów używanych segmentu premium
• Minimum 1 rok gwarancji
• 60% sprzedaży stanowią samochody maksymalnie dwuletnie, z niewielkimi przebiegami


Poznań, 25 listopada 2021 r. Wielu klientów szuka na rynku atrakcyjnej oferty używanych samochodów segmentu premium, stawiając przy tym na ich pewne pochodzenie, techniczną niezawodność i gwarancję. Pojazdy takie znaleźć można w autoryzowanych salonach marki Audi. Cztery pierścienie od 12 lat rozwijają z sukcesem importerski program sprzedaży używanych aut Audi Select: plus, który umożliwia klientom zakup sprawdzonego samochodu segmentu premium. Auta takie są starannie wyselekcjonowane i sprawdzone pod względem technicznym. Tym samym klient zyskuje pewność, że jego wymarzone Audi pochodzi z pewnego źródła z w pełni udokumentowaną historią, a na dodatek posiada minimum 1 rok gwarancji.


Program Audi Select: plus funkcjonuje w polskiej sieci dealerskiej czterech pierścieni od 2010 roku. Jednym z warunków programu jest to, że oferowane w jego ramach samochody nie mogą być starsze niż 8 lat, a ich maksymalny przebieg ma wynosić nie więcej niż 150 tysięcy kilometrów. Dzięki temu, zakup samochodu w ramach programu Audi Select :plus to niezwykle atrakcyjny sposób na nabycie używanego samochodu segmentu premium.


„Auta trafiające do sprzedaży w ramach programu Audi Select: plus certyfikowane są na podstawie listy przeglądowej, zawierającej 117 punktów kontrolnych, zatem zanim trafią do klienta są dokładnie sprawdzone” – mówi Bartosz Kosowski Kierownik programu samochodów używanych Audi. „Dodatkowo, samochody te sprzedawane są z minimum jednoroczną gwarancją, ale w praktyce często się zdarza, że gwarancja ta jest zacznie dłuższa.”


Samochody używane Audi w większości pochodzą z wewnętrznych źródeł producenta oraz importera. Dzięki temu, dealer sprzedający takie auto zyskuje pewność co do historii samochodu, która jest starannie opisana w systemach serwisowych. Udokumentowana „przeszłość” takiego pojazdu jest przekazywana zainteresowanemu klientowi. Samochody, które wymagają usprawnień, przygotowywane są przez partnerów serwisowych Audi z wykorzystaniem wyłącznie oryginalnych części zamiennych.


Obecnie w ofercie Audi Select :plus jest 1500 pojazdów. Samochody oferowane są wyłącznie przez autoryzowanych dealerów marki Audi. Do tej pory w roku 2021, do rąk klientów oddano już ponad 6 tys. samochodów z logiem marki z Ingolstadt. To wzrost o 18,1% w stosunku do analogicznego okresu roku 2020, kiedy sprzedano 5 tys. aut i aż o 50,5% w stosunku do tego samego czasu roku 2019, kiedy klientom przekazano 4 tys. pojazdów.


„Prognozujemy, że do końca roku 2021 wyniki sprzedaży w ramach programu Audi Select: plus przekroczą 7 tysięcy samochodów. To wzrost o 17,1% w stosunku do roku 2020 i o 44% lepiej niż w roku 2019” – dodaje Łukasz Biedulski Koordynator Programu Audi Select :plus.
Audi przykłada ogromną wagę do wieku, przebiegów i stanu aut sprzedawanych w ramach programu. 60% sprzedaży stanowią tzw. Young Used Cars – bardzo młode samochody


z niewielkimi przebiegami. Najczęściej samochody te importowane są z centrali AUDI AG oraz pochodzą z floty samochodów wykorzystywanych przez importera Audi w Polsce. 38% sprzedaży stanowią natomiast samochody w wieku 3-4 lat, które w znaczącej ilości pochodzą od biznesowego partnera Audi – Volkswagen Financial Services. W praktyce to samochody po kontraktach leasingowych, które wracają do autoryzowanej sieci sprzedaży.


Dealerzy Audi Select: plus, dzięki dostępowi do systemu dystrybucji producenta oraz Volkswagen Financial Services, mogą sprowadzić dla klienta samochód z zagranicy, który wcześniej wykorzystywany był w ramach struktur AUDI AG. Importowane samochody stanowią 35% sprzedaży. Reszta oferowanych aut to samochody z polskich salonów czterech pierścieni. Dziewięć na dziesięć, czyli 93% samochodów, jest przez dealerów nabywana poprzez oficjalne platformy zakupowe Audi Polska.


Klient rozpatrujący zakup samochodu marki Audi w ramach programu Audi Select: plus, ma również opcje skorzystania z finansowania w formie leasingu lub kredytu. Zakup samochodów używanych Audi można więc finansować w sposób tożsamy jak ma to miejsce w przypadku samochodów nowych. Dostępne są następujące opcje: leasing klasyczny, leasing Audi Perfect Lease dla samochodów używanych lub kredyt. Obecnie najczęściej wybieraną opcją jest ten pierwszy, w którym finansowane jest 6 na 10 samochodów. Jednak z każdym miesiącem coraz więcej klientów wybiera Audi Perfect Lease dla aut używanych, który standardowo zakłada zwrot samochodu po upływie 3 letniego kontraktu i wymianę na kolejny, młodszy używany.

 

Źródło: Audi

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments