Moda na minimalizm – estetyczne opakowania produktowe

0
127

Marketing opakowań ciągle się rozwija. Mimo że dysponujemy wieloma technologiami, które pozwalają ozdabiać pudełka produktowe, w e-commerce niezmiennie króluje prosty i klasyczny styl minimalistyczny. Oto marki, których estetyczne opakowania produktowe, mimo że minimalistyczne, zbiją Cię z nóg!


Minimalistyczne opakowania na kosmetyki


W branży kosmetycznej najchętniej korzysta się z minimalistycznych opakowań z bielonej tektury lub pudełek z tektury Kraft w naturalnym brązowym kolorze. Z takich pudełek korzysta na przykład firma produkująca kosmetyki dla mężczyzn  – Kanclerski. W minimalistyczne pudełka pakuje także swoje organiczne produkty Olivia Plum.


Podobnie pudełka Peet Rivko – je także cechuje minimalizm. Zasada „less is more” sprawdza się doskonale w odniesieniu do naturalnych kosmetyków do twarzy, które powstają bez sztucznych dodatków, chemikaliów i składników drażniących.


Także Verso Skincare korzysta z minimalistycznych pudełek, na których dodatkowo nadrukowano także wskazówki związane z aplikacją kosmetyków. Nie dość, że estetycznie, to jeszcze praktycznie!


Minimalizm w połączeniu z ekologią = sukces!


Minimalistyczne kartonowe pudełka nadają się idealnie do pakowania ekologicznych linii kosmetyków. Opakowania wykonane w 100% z makulatury można wielokrotnie wykorzystywać. Ich dużą zaletą jest brak szkodliwości dla naturalnego środowiska, a także nietoksyczność dla człowieka.


Trend eko jest bardzo ceniony przez współczesnych świadomych konsumentów. Idąc tym tropem, wiele marek wprowadziło do oferty torby eko, modne są także papierowe torby. Kartonowe opakowania to narzędzie, które może się przyczynić do tego, by wykreować oczekiwany wizerunek marki. Budując reputację na rynku, warto zadbać o to, by idee promowane przez firmę przejawiały się w każdym aspekcie działalności. Kartonowe opakowania produktowe są tego doskonałym przykładem!


Z minimalistycznych opakowań często korzystają także producenci odzieży. Jeśli interesuje Cię, jak zaprojektować pudełka do wysyłki odzieży, warto sprawdzić wpis Minimalistyczne pudełka do wysyłki odzieży na blogu forum-finansowo.pl. Ciekawych pudełkowych inspiracji możesz także poszukać na stronie internetowej jednej z bardziej znanych firm zajmujących się produkcją opakowań dla klientów biznesowych, Packhelp: https:// packhelp.es. Pamiętaj, że to, jak zapakujesz swoje produkty, może w dużej mierze wpłynąć na to, czy będą one chętnie kupowane przez klientów!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here