folia

Wykrywacz metali to sprzęt, który powinien posiadać każdy zamiłowany poszukiwacz skarbów. Wybór sprzętu często nie należy do najłatwiejszych – często jest uzależniony od naszego budżetu, terenu na którym będziemy poszukiwać skarbów z poprzednich epok, co konkretnie będziemy szukać – czy unikalnej, starej biżuterii, czy monet. W tym krótkim poradniku zdradzimy Ci jak wybrać odpowiedni detektor, który pomoże Ci z łatwością zacząć fascynującą przygodę z poszukiwaniem skarbów, które są ukryte w ziemi. Zapraszamy do lektury!

Wykrywacz metali to sprzęt, który powinien posiadać każdy zamiłowany poszukiwacz skarbów. Wybór sprzętu często nie należy do najłatwiejszych – często jest uzależniony od naszego budżetu, terenu na którym będziemy poszukiwać skarbów z poprzednich epok, co konkretnie będziemy szukać – czy unikalnej, starej biżuterii, czy monet.

W tym krótkim poradniku zdradzimy Ci jak wybrać odpowiedni detektor, który pomoże Ci z łatwością zacząć fascynującą przygodę z poszukiwaniem skarbów, które są ukryte w ziemi. Zapraszamy do lektury!

Jak jest zbudowany wykrywacz metali?


Wbrew pozorom detektory metali nie są szczególnie skomplikowanie skonstruowane. Typowy model posiada odpowiedni panel sterowania i cewkę wysyłającą fale elektromagnetyczne na danym obszarze. Każdy wykrywacz jest bardzo poręczny – można go podeprzeć o ramię. Trzeba pamiętać, żeby dobierany sprzęt był całkiem dobrej jakości, ponieważ umożliwia skuteczniejsze poszukiwanie metalowych przedmiotów.

Czy istnieje jeden, uniwersalny wykrywacz metali?


W tej kwestii nie można odpowiedzieć jednoznacznie. Na rynku istnieje wiele rodzajów wykrywaczy metali, niemniej jednak najbardziej rozpowszechnionymi typami są wykrywacze impulsowe i dudnieniowe. Czym one się różnią od siebie?

Wykrywacz dudnieniowy wykorzystuje technologię jednej częstotliwości w połączeniu z cewką sondy. Wykrywacz reaguje za pomocą zmiany częstotliwości w trakcie obcowania z przedmiotem metalowym. Należy pamiętać, że taki wykrywacz uchodzi czasami za starodawny ze względu na jego strukturę i donośna głośność w trakcie używania.

Wykrywacz impulsowy jest zasilany, jak sama nazwa wskazuje, cewką, która zasila krótkim impulsem energetycznym. Kiedy przepływa prąd wytwarza się bardzo silne pole magnetyczne, które ze skutecznością wykrywa znajdujące się w pobliżu metalowe obiekty. W przypadku takiego wykrywacza metali powinniśmy wiedzieć, że ma on największy zasięg, który idzie w parze ze skutecznością w poszukiwaniach. Niemniej jednak pobiera bardzo duże ilości prądu.

Jak wybrać skuteczny wykrywacz metali?


Każdej osobie, która decyduje się na wybór pierwszego wykrywacza radzimy, żeby nie decydowali się na jak najtańsze rozwiązanie pochodzące z hipermarketu lub od nieautoryzowanego dostawcy.

Niestety, takie rozwiązania nie należą do skutecznych i ponadto bardzo szybko się psują i w rezultacie rodzi się frustracja i poczucie zmarnowania pieniędzy. Najlepiej wybrać się do sklepu, który od wielu lat specjalizuje się w sprzedaży tego typu sprzętu – pracują w nich konsultanci, którzy doradzą, jaki wybrać odpowiedni wykrywacz na rozpoczęcie przygody z poszukiwaniem skarbów.

Akcesoria do wykrywaczy – czy warto je zakupić?


Na rynku wykrywaczy do metalu możemy znaleźć wiele ciekawych akcesoriów. Niektóre warto są kupienia a inne nie. Z pewnością warto zainwestować w osłony do cewek oraz w profesjonalne osłony do elektroniki. Dzięki temu nasz sprzęt będzie działał sprawnie i długo nawet w trudnych warunkach, takich jak deszcz czy wilgoć.

Ten artykuł powstał z pomocy z pracownikami sklepu zajmującego się profesjonalną sprzedażą wykrywaczy – Omnitron – https://omnitron.pl/

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments