Opakowania ozdobne – dlaczego warto o nich pamiętać?

0
158

Urodziny bliskiej osoby – miło jest, kiedy o nich pamiętasz. Wprawdzie najbardziej liczy się pamięć i szczere życzenia, ale podświadomie i tak szalenie cieszymy się z najdrobniejszego prezentu. Co zrobić, aby wręczany bliskiej osobie prezent sprawił jej jeszcze większą przyjemność?

Pamiętaj o opakowaniu

Pierwsze wrażenie i dreszczyk towarzyszący rozpakowywaniu to bezcenne momenty. Dlatego warto jest ozdobnie zapakować nawet najbardziej prosty, najdrobniejszy prezent.
Oczywiście warto przy tym pamiętać, aby nie przyćmić opakowaniem jego zawartości.
Jak to zrobić?

Artystyczne pakowanie prezentów

Tak czasem szumnie nazywają się punkty pakowania prezentów, obecne w krajobrazie niektórych galerii handlowych. Istotnie tworzone tam ozdobne opakowania często przypominają prawdziwe małe dzieła sztuki.
Przy czym osoby, które pakują prezenty w takich punktach zawsze biorą pod uwagę zawartość, jaką otulają ozdobnym opakowaniem. Takie punkty czasem otwarte są stale, przez okrągły rok, ale zwykle funkcjonują w okolicach świąt Bożego Narodzenia, czy Walentynek. Gdzie można zamówić ozdobne pakowanie prezentu, jeśli w twojej galerii nie ma takiego punktu? Pakowanie prezentów – mniej, lub bardziej ozdobnie, oferują również niektóre kwiaciarnie, a także sklepy, gdzie ów prezent kupujesz – na przykład sklepy jubilerskie, salony z galanterią, czy też perfumerie.

Gotowe opakowania

Znacznie prostszym i tańszym rozwiązaniem jest zakup gotowego opakowania. Ozdobne torebki, pudełka, papier i wstążki ma w ofercie praktycznie każdy sklep papierniczy.
Wystarczy jedynie wybrać odpowiednią wielkość i wzór.

A może zrobić to samemu?

Oczywiście jeśli pozwalają ci na to zdolności plastyczne i manualne, warto jest stworzyć ozdobne opakowanie samemu. Nie potrzebujesz do tego przecież żadnych specjalistycznych narzędzi, czy materiałów. Tak naprawdę najbardziej liczy się dobry pomysł. Papier lub celofan i rafię kupisz w kwiaciarni. Wstążkę też.
Może więc warto zaskoczyć solenizanta nie tylko prezentem, ale też pięknym, własnoręcznie sporządzonym opakowaniem?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here