Przeprowadzka do nowego mieszkania wiąże się z montażem mebli czy też rozmieszczeniem elementów dekoracyjnych. Warto zaopatrzyć się w najistotniejsze narzędzia, które na pewno okażą się pomocne przy tego typu czynnościach. Poniżej znajdziesz wskazówki, które z nich warto mieć i do czego służą.

Przeprowadzka a narzędzia


Pierwsze o czym myślimy, gdy słyszymy hasło „przeprowadzka” to to, jakie meble zamówić. Niewielu z nas pamięta, że większość z nich przeznaczonych jest do samodzielnego montażu. Aby je złożyć, powinniśmy zaopatrzyć się w zestaw niezbędnych narzędzi. A gdzie je kupić? Najlepiej w sklepie z artykułami do majsterkowania. Jeśli nie wiesz, gdzie taki punkt znajduje się w twojej okolicy, wystarczy, że wpiszesz w wyszukiwarkę internetową hasła takie jak: „narzędzia Białystok„, “sklep z narzędziami Kraków”, czy “narzędzia Wrocław” – w zależności od tego, jaka miejscowość cię interesuje. Dzięki temu zlokalizujesz sklepy w pobliżu twojego miejsca zamieszkania.

Wkrętarka lub śrubokręt – dzięki nim złożysz każdy mebel


Śrubokręt to absolutnie podstawowe narzędzie, które każdy powinien mieć. Z jego pomocą przykręcisz lub odkręcisz śrubki. Nie kosztuje dużo, więc jest to sprzęt dostępny na każdą kieszeń. Oczywiście rozmiarów śrubokrętów jest wiele, więc fajnie jest się zaopatrzyć w zestaw, który posiada wszystkie najważniejsze jego rodzaje. Bez problemu skręcisz zakupione meble, a w późniejszym okresie przyda ci się do awaryjnych sytuacji np. gdy trzeba będzie wymienić zawiasy w szafce, bo ulegną uszkodzeniu. 

Gdy twój budżet jest bardziej elastyczny, możesz kupić wkrętarkę, przy której pomocy znacznie szybciej skręcisz meble – bez dużego wysiłku fizycznego. 

Drobne naprawy – kup klucze nasadowe


Klucze nasadowe służą do odkręcania i przykręcania śrub. Składają się z kilku elementów, także wymiennych. Są niezwykle wygodne, a dodatkowo można wyposażyć je w dodatkowe części np. przedłużki imbusowe typu torx lub hex, które można również wykorzystać przy składaniu mebli.

Na potrzeby napraw domowych wystarczy kupić zestaw uniwersalny. Ich zakup wiąże się z nieco większym wydatkiem, ale kupując produkty renomowanych firm masz wieloletnią gwarancję bezproblemowej eksploatacji. Na pewno przydadzą się również do drobnych napraw domowych sprzętów, a te – jak wiadomo – lubią się psuć w najmniej odpowiednim momencie. 

Obrazy, półki, szafki – wiertarka lub młotek


Chyba każdy choć raz chciał przymocować do ściany obraz lub rodzinną fotografię. W tym celu można wykorzystać dwa rodzaje narzędzi: młotek – tradycyjnie lub wiertarkę – idąc z duchem czasu. Do potrzeb domowych wystarczy młotek około 200 g. Najlepiej wybrać taki, który ma przytwierdzony trzonek do obucha na stałe – daje to gwarancję bezpieczeństwa i mniejszego prawdopodobieństwa odseparowania tych dwóch elementów. Na rynku jest kilka rodzajów trzonków tj. metalowy, drewniany lub z tworzywa sztucznego. Najtrwalsze są metalowe lub z tworzywa sztucznego. Niestety drewniany wymaga konserwacji, lubi też pękać i w trakcie pracy obuch może wypaść, co nie jest pożądanym efektem. Z pomocą młotka bardzo szybko wbijesz gwoździe w ścianę i powiesisz na nim dekorację, obraz czy małą półeczkę. 

Natomiast wiertarka to konkretny sprzęt, z całkiem sporym zapasem mocy. Na pewno z jej wykorzystaniem prace przebiegną sprawniej. Za pomocą wiertła szybko wykonasz miejsce na kołki, na których powiesisz obraz lub półkę na ścianie. 

Planowanie rozmieszczenia – metrówka

Wspomniana metrówka to nic innego jak miara, a najlepiej wybrać trzy- lub pięciometrową – taka długość będzie wystarczająca do domowych warunków. Przyda się do wielu czynności związanych z planowaniem rozmieszczenia poszczególnych elementów wyposażenia wnętrz.

fot:pixabay.ocm

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj