woda w butelce

Z tego typu etykiet korzystają firmy m.in. z sektora spożywczego i kosmetycznego. Folia termokurczliwa, z której produkowane są naklejki, umożliwia nadruk 360 stopni. Dzięki temu producent może zarówno przekazać dodatkową treść, jak i lepiej chronić produkt przed uszkodzeniem

Zastosowanie

Etykiety termokurczliwe znajdziemy dziś niemal wszędzie. Używają ich wszystkie duże firmy z sektora farmaceutycznego i spożywczego. Dzięki etykietom jest możliwe zadrukowanie opakowań dodatkową treścią, która nie zmieściłaby się na standardowej naklejce. Owijki termokurczliwe przylegają do całego opakowania, więc automatycznie zwiększa się tym sposobem przestrzeń możliwa do zadruku. Firmy używają ich m.in. do przekazania dodatkowych informacji o produkcie i zamieszczają tam różnego rodzaju treści marketingowe.

Jednak zaletą stosowania naklejek termokurczliwych nie są wyłącznie względy marketingowe. Owijki są również niezwykle mocne i trwałe. Przy ich pomocy produkowane są opakowania promocyjne, które jednocześnie chronią produkty przed przypadkowym otwarciem. W ten sposób pakowane są np. kosmetyki zawierające dodatkowe próbki lub opakowania składające się z produktów (np. butelek) o różnych rozmiarach. Owijki termokurczliwe łączą w sobie to, co dla producentów spożywczych i przemysłowych jest najważniejsze w obecnych czasach, czyli wysoką jakość wykonania i dodatkową przestrzeń do wykorzystania w dowolny sposób. Dzięki nim można skutecznie wypromować markę i produkt w zupełnie nowy i kreatywny sposób. Naklejki termokurczliwe znajdziemy na produktach, takich jak:

  • kawa, herbata;
  • kosmetyki;
  • nabiał, mleko;
  • napoje gazowane;
  • zupy, sosy.

Z czego wynika trwałość owijek termokurczliwych?

Siłą etykiet jest tworzywo, z którego powstają, czyli folia termokurczliwa. Składa się ona z kilku warstw, co gwarantuje jej wysoką odporność na uszkodzenia. Wynika to również ze stosowanych do jej produkcji materiałów najlepszej jakości. To sprawia, że nadaje się świetnie do pakowania produktów spożywczych, których producenci mają jedne z najwyższych wymagań. Wyróżniamy m.in. folię termokurczliwą w rolce i rękawy termokurczliwe. Z tych drugich produkowane są właśnie omówione wcześniej etykiety.

Druk wykonany na folii jest błyszczący i intensywny. Wystarczy przyjrzeć się takim etykietom ‒ ich detale są zawsze wyraźne. Niemniej jednak nawet najlepsze tworzywo nie spełni oczekiwań, jeżeli realizacją wydruku nie zajmie się profesjonalna drukarnia cyfrowa.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments