Jeszcze w pierwszej połowie 2019 roku, załatwianie wizy turystycznej było długotrwałym i kosztowym procesem. Wiele osób rezygnowało, chcąc zaoszczędzić czas i nerwy. Po włączeniu Polski do Programu Ruchu Bezwizowego stało się to dużo prostsze i tańsze. Obecnie każdy Polak może wyjechać na maksymalnie 90 dni do Stanów, w celach biznesowych bądź turystycznych, wykorzystując program ESTA!

Podróż do USA bez wizy turystycznej!


Przystąpienie naszego kraju do programu rządowego Visa Waiver to fantastyczna wiadomość dla wszystkich Polaków marzących o podróży po Stanach! Program pozwala wszystkim osobom posiadającym paszport podróżować po USA, po uprzedniej rejestracji w systemie ESTA.

Włączenie Polaków do programu, stanowi spełnienie wieloletnich starań strony polskiej i jest wielkim ułatwieniem dla turystów podróżujących z Polski do Stanów. Jest to znacznie tańsze (kosztuje zaledwie 14 dolarów!), wygodniejsze oraz szybsze. Program umożliwia nam wyjazd do USA przez okres 2 lat.

Osoby wybierające się do USA w celach innych niż turystyczne lub biznesowe oraz na dłużej niż 90 dni wciąż zobowiązani są posiadać tradycyjną wizę turystyczną.

Jak złożyć wniosek ESTA?


Złożenie wniosku ESTA jest niezwykle proste, intuicyjne, a cały proces trwa maksymalnie kilka godzin. Należy jednak pamiętać o kilku bardzo ważnych sprawach.

Wniosek można złożyć przez internet, płacąc za to jedynie 14 dolarów. Istotny jest jednak fakt, że trzeba to zrobić najpóźniej 72 h przed planowanym wyjazdem. Pozytywne rozpatrzenie wniosku uprawnia turystę do wyjazdów przez okres nawet 2 lat. O wniosek ESTA można ubiegać się jedynie z innych państw niż USA, dlatego nieplanowane przedłużenie podróży często będzie niemożliwe do zrealizowania.

Jedyną sytuacją, gdy można starać się o przedłużenie wniosku, przebywając w USA, jest niezależny od nas wypadek losowy tj. zgubienie dokumentów, poważna choroba itd. Dane widniejące na wniosku ESTA zawsze muszą być zgodne z danymi na paszporcie. Niezwykle rzadko zdarzają się przypadki odrzucenia wniosku. W tej sytuacji turyści wciąż mogą ubiegać się o przyznanie zwykłej wizy turystycznej.

Wiza ESTA- o czym warto pamiętać?


Bez wątpienia podróż do USA obecnie jest dużo prostsza! Nowy wniosek ESTA umożliwia wyjazd bez załatwiania spraw biurowych, tracenia czasu i pieniędzy. Konieczne jest jednak zapoznanie się z wszelkimi wytycznymi i warunkami programu.

Status programu ESTA, sprawdzany jest przed wpuszczeniem na pokład. Turyści nieposiadający wizy turystycznej oraz niezarejestrowani w ESTA nie zostaną wpuszczeni do samolotu. Konieczne jest także posiadanie biletu powrotnego lub biletu na dalszą podróż.

Warto także pamiętać, że jeżeli podróżujemy do USA z klastyczną wizą turystyczną, możemy zostać na terenie kraju 6 miesięcy, ale również w tym wypadku ostateczna decyzja co do długości pobytu, jest podejmowana przez urzędnika imigracyjnego, i w zależności od indywidualnego przypadku może się różnić.

Więcej informacji znajdziecie na Estavisa.pl

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments