5 powodów dlaczego warto pić yerba mate

0
159

Marka Yerba Mate Green, to niewątpliwie jedna z najlepszych i najbardziej cenionych rodzajów yerby na rynku. Susz pochodzi z ekologicznych plantacji z Brazylii, jest świeży i pachnący oraz suszony gorącym powietrzem. Obecnie coraz częściej zwracamy uwagę na ten aspekt życia, zmierzamy do bliskości natury i dbamy o swoje ciała oraz umysł. Mate Green to yerba, która z pewnością wesprze w tym procesie i pozwoli łagodnie poznać świat yerba mate.

Poznaj 5 powodów, dla których warto wprowadzić napar z Yerba Mate Green do swojego codziennego życia!

1.Mate Green to organiczna yerba, która posiada certyfikaty ekologiczne: Agrobiotest i ECOCERT. Jest wolna od nawozów sztucznych, GMO, pestycydów. Plantacje wspierają naturalną faunę i florę oraz harmonijny rozwój gospodarczy okolicznych terenów.
2.Yerba mate ma bardzo wysokie stężenie polifenoli (antyoksydantów), jak i innych cennych związków czynnych: saponin, ksantyn, mikroelementów, witamin. Polifenole odświeżają i oczyszczają organizm. Uznawane są za związki odmładzające! Kompleks witamin i minerałów w yerbie oraz zbilansowana dieta oparta o świeże i naturalne produkty, to droga do prawdziwego Zdrowia – przez wielkie Z!
3.Yerba Mate Green nie działa tak mocno i intensywnie, co wiele odmian yerby tradycyjnej, ponieważ jest suszona w naturalny sposób, a wysokie stężenie pozostałych związków czynnych, równoważy silne działanie kofeiny/mateiny w tym rodzaju yerby.
4.Marka Mate Green posiada wiele odmian smakowych – nie tylko pod kątem działania leczniczego (mieszanki yerby z rozmaitymi ziołami), ale też z uwagą na walory smakowe i wizualne (mieszanki owocowe, kwiatowe). Na każdy dzień znajdzie się idealna Mate Green!
5.Z uwagi na swoją organiczność i zrównoważenie w działaniu, Mate Green to yerba bezpieczna przy różnych schorzeniach, wieku i prowadzonym trybie życia. Nie nadwyręża, odświeża, synchronizuje organizm i pomaga w codziennym utrzymaniu zdrowych nawyków. Łatwo zaparzyć ją w czajniku czy zaparzaczu, odcedzać i przelewać do termosu. Jest także dostępna w saszetkach. Jej smak i prostota potrafią przekonać do siebie nawet największych niedowiarków wobec walorów zdrowotnych picia yerba mate.

Tekst: Yerba Mate Sklep YerbaMarket.com