3 najbardziej przyszłościowe kierunki studiów

1
439

Za dwa miesiące egzamin dojrzałości. Dla wielu maturzystów to ostatni moment na podjęcie decyzji na temat dalszej przyszłości. Część z nich zdecyduje się na rozpoczęcie kariery zawodowej, jednak większą grupę stanowią osoby, które planują wybrać się na studia. Jesteś jedną z nich, ale nie wiesz, z jaką dziedziną związać swoją przyszłość? Poznaj 3 kierunki studiów, które zagwarantują Ci pracę po dyplomie!

Gospodarowanie i administrowanie nieruchomościami

W Polsce jeszcze nie ma kierunku studiów I stopnia, który w pełni związany byłby z nieruchomościami, ale coraz więcej uczelni oferuje studentom specjalność dotyczącą gospodarowania i administrowania nimi w ramach kierunku zarządzanie. Dlaczego warto wybrać akurat tę specjalność? Przede wszystkim dlatego, że rynek nieruchomości z roku na rok rozwija się, tym samym generując zapotrzebowanie na specjalistów z tej branży. W trakcie nauki student zdobywa nie tylko podstawową wiedzę z zakresu zarządzania, ale także dowiaduje się więcej na temat handlu i administrowania nieruchomościami. Uczy się też jak wyceniać ich wartość. Absolwent takiego kierunku w przyszłości może znaleźć zatrudnienie w firmach specjalizujących się w zarządzaniu nieruchomościami takich jak Nordhome oraz w firmach deweloperskich, budowlanych, w agencjach nieruchomości i pośrednictwa nimi.

Logistyka

Te studia to idealne połączenie dla maturzystów, którzy dobrze czują się w przedmiotach takich jak matematyka, geografia i języki obce. Ze względu na wzrost znaczenia transportu, także tego zagranicznego, specjaliści z zakresu logistyki mogą liczyć na stabilne zatrudnienie i całkiem wysokie wynagrodzenie. Program studiów obejmuje zagadnienia takie jak podstawy transportu i sposobów magazynowania, spedycja, zarządzanie infrastrukturą logistyczną, handel zagraniczny oraz zarządzanie transportem i zapasami, dzięki czemu absolwent może pracować m.in. na stanowiskach takich jak specjalista ds. logistyki czy spedytor.

Marketing internetowy

Podobnie jak w przypadku zarządzania nieruchomościami krajowe uczelnie nie oferują jeszcze studiów licencjackich poświęconych w całości temu zagadnieniu. Coraz częściej ta dziedzina pojawia się w formie specjalności na studiach ze wspomnianego już zarządzania czy marketingu. A warto związać z nią swoją przyszłość, bo branża marketingu internetowego to stosunkowo młoda dyscyplina, tym samym osoby, które się nią zajmują, cały czas mogą liczyć na rozwój. Na studiach świeżo upieczeni maturzyści dowiedzą się więcej na temat najważniejszych pojęć związanych z marketingiem w sieci – pozycjonowaniem, content marketingiem, promowaniem wizerunku na portalach społecznościowych oraz marketingiem w wyszukiwarkach internetowych i digital marketingiem.

1 KOMENTARZ

  1. ja myślę o kierunku Ekonomia i póki co jest to mój pierwszy wybór na który na pewno złożę papiery od nowego roku akademickiego na WSEHu w Bielsku bo mają otworzyć

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here