Jak zabezpieczyć swój dom?

0
946

Dom to miejsce, które jest dla nas najważniejsze, a priorytetem jest zapewnienie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa. W życiu codziennym zdarzają się nieprzewidywalne sytuacje, na które lepiej być przygotowanym. Do tego celu najlepszymi narzędziami będą zabezpieczenia w postaci alarmów, kamer czy czujników. Jak zatem odpowiednio zabezpieczyć swój dom ? Jakie mamy możliwości ? Które z nich są najlepsze ? Odpowiedzi wraz z przydatnymi wskazówkami na ten temat w dalszej części tekstu.

Monitoring

Jednym z najpopularniejszych zabezpieczeń jest monitoring. Kamery umieszczone na posesji, choć nie ma bezpośredniego wpływu na stawianie oporu podczas włamania pełnią funkcję odstraszającą, która w większości przypadków spełnia swoja role. Włamywacze wybierają najmniej zabezpieczone cele a wiele kamer na posesji to pewien problem dla nich. W przypadku dokonania włamania monitoring w znaczny sposób pomaga w ujęciu sprawcy i odzyskaniu skradzionych rzeczy. Jeśli nie chcemy być nagrywani, dobrym pomysłem jest zamontowanie atrap kamer.

Są one bardzo popularne na rynku i do złudzenia przypominają te pełnoprawne. Plusem monitoringu jest też możliwość podglądu sytuacji na żywo poprzez internet. Bardziej zaawansowane systemy dają taką możliwość, a my w prosty sposób mamy dostęp do podglądu przez telefon czy tablet.

Alarm

Podstawowym zabezpieczeniem domu jest alarm. Podczas nieautoryzowanego wejścia na posesję lub do mieszkania rozlega się głośny dźwięk, który skutecznie odstrasza złodziei. Nawet najprostsze modele będą stanowiły problem dla przestępców i niechętnie będą oni podejmować próby włamania. Jeśli zależy nam na lepszej ochronie do dyspozycji mamy różne modele alarmów w różnych wariantach. Solidniejsze egzemplarze mają możliwość detekcji domowników przy pomocy kart bezdotykowych, a ich uszkodzenie jest bardzo trudne przez przestępców.

Czujniki ruchu

W przypadku gdy standardowe metody zabezpieczenia nie satysfakcjonują nas w pełni, możemy skorzystać z bardziej zaawansowanych metod. Taką są czujniki ruchu w mieszkaniu. Ich działanie jest proste i skuteczne. Gdy uzbroimy system — wychodząc z domu, zacznie on rejestrować ruch na terenie mieszkania. Podczas naszej nieobecności każda aktywność ruchowa będzie aktywować alarm lub powiadamiają nas o takim zdarzeniu. Takie rozwiązanie jest bardzo przydatne, gdy posiadamy cenne dzieła sztuki lub przechowujemy cenne rzeczy.

Rolety antywłamaniowe

Jednym z ciekawszych zabezpieczeń, na jakie możemy zdecydować się, chroniąc nasz dom — są rolety antywłamaniowe. Ich praca polega na opuszczaniu się, gdy wychodzimy z domu i ochronę okien lub wejść. Są bardzo przydatne, gdy często wyjeżdżamy na dłuższy okres np. w sprawach biznesowych. Kilkudniowa nieobecność może wystawiać nasz dom na ciężką próbę. Rolety takie oprócz doskonałych właściwości antywłamaniowych odstraszają potencjalnych włamywaczy. Znacznie prostszy cel w postaci innego — niezabezpieczonego domu, jest dla nich bardziej atrakcyjny i nie będą podejmować zbędnego ryzyka.

asmexAutor artykułu
Artykuł został przygotowany przez firmę asmex.pl – Profesjonale Centrum Zabezpieczeń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here