Serwisowanie maszyn budowlanych – dlaczego jest takie ważne

Każdy przedsiębiorca prowadzący firmę budowlaną wie, jak ważne jest posiadanie w pełni sprawnych maszyn. O ile naprawa czy wymiana laptopa czy drukarki raczej nie stanowi większego problemu ani nie obciąża mocno budżetu, o tyle awaria koparki, HDS-a, ładowarki, dźwiga czy gruszki do betonu ciągnie za sobą wiele konsekwencji – od postoju na budowie, poprzez wysokie koszta, a na karach za nieterminowe wykonanie prac skończywszy. Jak zapobiec tego typu problemom? Najważniejsze to regularne serwisowanie maszyn budowlanych, rolniczych i górniczych.

Serwisowanie maszyn budowlanych – dlaczego jest takie ważne

Jak działa mobilny serwis maszyn budowlanych?

Serwisowanie maszyn budowlanych jest bardzo ważne, jeśli nie chcesz ponosić dodatkowych i niepotrzebnych kosztów, a sprzęt kupujesz na lata, a nie na chwilę. W przypadku awarii maszyny to, czy była ona wcześniej serwisowana, może zaważyć na cenie jej naprawy. Największe i najważniejsze podzespoły, są także najdroższe jeśli chodzi o ich wymianę na nowe. W przypadku sprzętu, który był regularnie serwisowany możliwa jest regeneracja silników hydraulicznych czy regeneracja pomp hydraulicznych. Jeśli jednak urządzenie jest mocno wyeksploatowane regeneracja może nie być możliwa. Konieczna jest wtedy znacznie droższa wymiana podzespołu na nowy. Dodatkowo serwisowanie sprzętu pozwala zawczasu znaleźć wszelkie drobne usterki, które w niedługim czasie mogą wywołać niemałe awarie. Co jednak w sytuacji, kiedy do awarii już doszło? Najlepsza opcją jest telefon po mobilny serwis maszyn budowlanych, rolniczych i górniczych. Ogromną zaletą mobilnego serwisu jest to, że nie musisz wozić maszyny na warsztat, bo to warsztat w osobie specjalistów przyjedzie do maszyny. Serwisanci przeprowadzą fachową i szczegółową diagnozę urządzenia tak, aby nie pominąć żadnej, nawet najmniejszej usterki. Następnie na miejscu przeprowadza wymaganą regenerację lub zamianę uszkodzonej części. W sytuacji, w której naprawy wymaga duży element i niemożliwy jest jego demontaż na miejscu, mobilny serwis maszyn budowlanych sam przewodzi maszynę na warsztat. Po naprawie wykonywane są jeszcze testy, aby upewnić się, że maszyna jest w pełni sprawna i gotowa do pracy. Bardzo ważne jest, aby diagnoza była przeprowadzona bardzo skrupulatnie. Podczas pobieżnych oględzin łatwo pominąć drobną usterkę, która za chwilę spowoduje kolejną awarię skutkującą kolejnym przestojem.

Regeneracja silników hydraulicznych

Najczęściej wykonywanymi usługami przez firmy zajmujące się naprawą maszyn budowlanych i mechaniki siłowej, są:

  • regeneracja pomp hydraulicznych,
  • regeneracja silników hydraulicznych,
  • naprawa siłowników hydraulicznych,
  • regeneracja rozdzielaczy hydraulicznych,
  • regeneracja mostów napędowych,
  • naprawa zmienników momentu obrotowego,
  • dokładna diagnoza zepsutych elementów hydrauliki siłowej,
  • testy podzespołów hydraulicznych.


Po szczegółowej diagnozie konieczne jest ustalenie, czy dany podzespół warto poddać regeneracji, czy też bardziej opłacalna będzie wymiana go na nowy. Pamiętając o regularnym serwisowaniu maszyn, a w razie awarii wzywając mobilny serwis maszyn budowlanych, możesz zaoszczędzić sporo pieniędzy. Niektórzy uważają, że oszczędzają na braku przeglądów urządzeń, jednak nie zdają sobie sprawy, że nowoczesne maszyny budowlane, rolnicze czy górnicze mają skomplikowaną budowę, przez co do ich naprawy nie wystarczy klucz francuski i śrubokręt, a specjalistyczny sprzęt. Próbując oszczędzić na przeglądach, wydasz kilka razy tyle na naprawach, regeneracji i wymianach części na nowe. Warto zadbać o sprzęt, który jest kosztowny i możliwe jak najbardziej przedłużyć jego żywotność.

Serwisowanie maszyn budowlanych – dlaczego jest takie ważne

Regeneracja pomp hydraulicznych – jak zapobiec awariom?

Gdy tylko zauważysz jakiekolwiek nieprawidłowości w działaniu sprzętu – drobne wycieki, utratę mocy, słabszy zakres ruchu, dziwne odgłosy z silnika – wezwij mobilny serwis maszyn budowlanych, rolniczych i górniczych. Nawet najmniejsza usterka może oznaczać nadchodząca dużą awarię, która może zatrzymać pracę na wiele dni i pociągnąć za sobą wiele konsekwencji. Zadbaj o maszyny tak, abyś nie musiał martwić się o ich działanie, był spokojny o finanse w swojej firmie i nie był zmuszony do ponoszenia ogromnych kosztów wymiany sprzętu na nowy.

Serwisowanie maszyn budowlanych – dlaczego jest takie ważne

Artykuł powstał przy współpracy z https://hydroserwishs.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here