angielski-dla-firm

W wielu firmach o międzynarodowym charakterze można spotkać się z różnymi obowiązkami pracowników wyższego i niższego szczebla, a jednym z nich jest zapewne przygotowanie prezentacji. Może ona dotyczyć ogólnie przedsiębiorstwa, konkretnego projektu albo chęci podjęcia nowej współpracy z zagranicznymi kontrahentami. Powodów może być mnóstwo, a do tego wszystkiego trzeba na pewno się dobrze przygotować pod każdym względem, dlatego zapraszamy do zapoznania się z naszymi wskazówkami odnośnie prezentacji po angielsku.

Wstęp do prezentacji

Na samym początku musisz skonkretyzować o czym dokładnie będzie Twoja prezentacja. Jej tematyka powinna być dość zawężona, by słuchacze dobrze wiedzieli o czym mowa, a także pod koniec mogli wyciągnąć z niej poszczególne wnioski. Jednak przypominamy, że prezentacja będzie przeprowadzona w języku angielskim, dlatego też osoba odpowiedzialna za jej realizację powinna w stopniu minimum średniozaawansowanym znać wszystkie niezbędne zwroty po angielsku oraz poprawnie gramatycznie układać zdania. W tym celu polecamy zapisanie się na kurs angielskiego dla firm, który powinien być opłacony i zaangażowany przez przełożonych lub właścicieli firm, ponieważ to oni są odpowiedzialni za rozwój swoich pracowników.

Wówczas profesjonalne szkoły językowe powinny przygotować swoich kursantów na przeprowadzenie w przyszłości prezentacji po angielsku, by wypaść jak najlepiej przed zagranicznymi gośćmi i nie tylko. Gdy już opanujesz język angielski do perfekcji, możesz spokojnie zabrać się za realizację prezentacji.

Metody prezentacji

Z pewnością najprostszym sposobem jest przygotować prezentację multimedialną, która wyświetlana na tablicy będzie stanowiła główny odnośnik do tematu. Jednak samo przewijanie slajdów i odczytywanie treści nie zachwyci zebranych, a już na pewno nie przekona do Twojego pomysłu. W tym celu konieczne jest przygotowanie prezentacji multimedialnej po angielsku, gdzie ostatecznie warto jeszcze raz sprawdzić wszystkie słówka, wyrażenia i zwroty, by nie popełnić błędu. Nie warto zamieszczać w niej ścian tekstu, gdyż o wiele lepiej i ciekawiej sprawdzają się grafiki, wykresy czy tabele oraz krótkie zdania, które następnie Ty musisz omówić.

Poprawność podczas mówienia jest równie ważna, gdzie zaznaczamy istotę gramatyki, stylistyki oraz samego tonu. Dobranie odpowiednich emocji oraz tempa opowiadania może mieć duże znaczenie przy poszczególnych fragmentach prezentacji, by móc manipulować zainteresowaniem odbiorców. Zawsze można przygotować sobie zwięzłe i krótkie notatki, by wiedzieć do czego odnieść się w prezentacji, a najważniejszy oczywiście jest plan prezentacji, którego nie może zabraknąć. Właśnie w nim powinieneś również przewidzieć ile mniej więcej czasu poświęcisz na poszczególne części przemowy.

Zakończenie prezentacji

Oprócz wysokiego stopnia znajomości angielskiego, pewności siebie i konkretów w prezentacji, musisz zadbać o prawidłowe zakończenie, które powinno podsumować całość omawianego tematu, jak i zainteresować publiczność. Bardzo dobrze sprawdzają się w tym przypadku dodatkowe pytania, by zachęcić i zaangażować odbiorców do dyskusji i zastanowienia się nad Twoim pomysłem. Musisz być zatem przygotowany na dodatkowe pytania po angielsku, na które trzeba będzie znać odpowiedź także po polsku. W podsumowaniu powinny znaleźć się wnioski, zalety lub wady czy korzyści z realizacji danego pomysłu, a także podziękowania za poświęcony czas dla zebranych tam osobistości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj