Oprogramowanie sklepu internetowego na abonament – czy warto?

0
530

Dla właściciela sklepu internetowego, wygoda klientów stanowi wartość nadrzędną. Jednak nie możemy zapominać o konieczności posiadania oprogramowania, które pozwoli nam na wygodną i intuicyjną obsługę zamówień, a także nie przysporzy dodatkowych problemów związanych z kwestiami technicznymi. Coraz większą popularnością cieszy się oprogramowanie sklepu internetowego na abonament. Czy warto z niego korzystać? Na czym polega jego działanie?

Na czym polega oprogramowanie sklepu internetowego na abonament?

Oprogramowanie sklepu internetowego na abonament przypomina usługę, za którą płacimy np. w przypadku telewizji i telefonów komórkowych. Polega na dostarczeniu w pełni funkcjonalnego oprogramowania w zamian za ustaloną miesięczną opłatę. W niej zawarte zostają wszelkie potrzebne do uruchomienia i działania sklepu funkcje, które właściciel e-sklepu jest w stanie obsługiwać bez specjalistycznej wiedzy i pomocy programistów oraz administratorów danych.

Oprogramowanie typu SaaS jest zaawansowaną propozycją, bowiem zostało stworzone przez szereg specjalistów, którzy skupiają się na jego nieustannym rozwoju. Znaczne nakłady czasu i duże inwestycje pozwalają prześcignąć konkurencyjne oprogramowania dedykowane na wielu płaszczyznach.

W związku z tym, że model abonamentowy cechuje się duża uniwersalnością, zawiera liczne udogodnienia w postaci przygotowania sklepu do współpracy z podmiotami zewnętrznymi takimi jak: systemy magazynowe i księgowe, kurierzy, porównywarki cen i inne.

Czy warto używać oprogramowania SaaS?

Korzystanie z oprogramowania w systemie abonamentowym niesie za sobą szereg korzyści, które pozwalają w pełni skupić się na marketingu i obsłudze klientów. Do największych zalet oprogramowania SaaS:

  • brak konieczności wybierania serwera i hostingu dla sklepu, bowiem gwarantuje je dostawca oprogramowania,
  • oprogramowanie gotowe do użytku tuż po jego zakupie, brak kosztów związanych z instalacją i konfiguracją sklepu,
  • wsparcie techniczne,
  • obniżone koszty eksploatacji związane z tym, że usuwanie usterek i wdrażanie nowych rozwiązań zgodnych z aktualnymi przepisami leży po stronie dostawcy usługi,
  • możliwość obsługi sklepu z poziomu wygodnego i intuicyjnego panelu administracyjnego, bez konieczności posiadania jakiejkolwiek wiedzy z zakresu IT.
Dla jakich sklepów jest oprogramowanie na abonament?

Zdecydowana większość sklepów internetowych może korzystać z oprogramowania typu SaaS. Ograniczenia nie stanowi ilość realizowanych przez Ciebie zamówień ani wielkość prowadzonego sklepu. Jeśli przygotowany system posiada wszystkie potrzebne Ci funkcje, możesz korzystać z niego bez obaw!

W jakim sklepie internetowym nie sprawdzi się SaaS?

Choć oprogramowanie sklepów internetowych w systemie abonamentowym cechuje się dużą wszechstronnością i uniwersalnością, nie jest to oprogramowanie, które sprawdzi się w każdym sklepie internetowym. Z SaaS nie powinny korzystać sklepy, które wymagają wprowadzenia dedykowanych rozwiązań. Wśród nich znajdują się apteki, gdzie proces zakupowy i specyficzny podział produktów wymagają zastosowania specjalnych modułów np. na recepty.

Prawdą jest jednak, że większość sklepów z powodzeniem będzie korzystało z SaaSów, bowiem oferują one coraz bardziej zaawansowane funkcje. Najlepsze oprogramowanie umożliwi nam nawet sprzedaż w niestandardowych jednostkach miary takich jak litry lub metry kwadratowe.

Nim zdecydujesz się na droższe oprogramowanie dedykowane, sprawdź ofertę firm oferujących rozwiązania abonamentowe. Może okazać się, że posiadają one wszystko, czego potrzebujesz, a przepłacanie za oprogramowanie tworzone od podstaw jest zbędne.

Kinga Tobała
Pasjonatka i specjalistka e-commerce z platformy sklepów internetowych https://sky-shop.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here