Jaki powinien być dobry program do faktur online?

0
635

Jaki powinien być program do faktur – to pytanie zadaje sobie wielu przedsiębiorców, którzy chcą zacząć wystawiać faktury elektroniczne. Ogromny wybór programów online oraz desktopowych do generowania faktur nie ułatwia jednak podjęcia ostatecznej decyzji. Program do faktur może bowiem posiadać różne dostępne opcje, różnić się wyglądem i sposobem obsługi oraz ceną. Aby nieco ułatwić ten wybór sprawdźmy, jakie cechy powinien posiadać dobry program do faktur.

Program do faktur online czy desktopowy?

Pierwszą decyzją, jaką musimy podjąć jeszcze przed wyborem konkretnego programu, jest jego rodzaj. Aktualnie do wystawiania faktur elektronicznych służą zarówno programy dostępne online, jak i ich desktopowe odpowiedniki, które kupujemy i instalujemy na dysku twardym naszego komputera.

Jeśli szczególne znaczenie ma dla nas dostęp do programu z dowolnego urządzenia oraz miejsca, najlepszym wyborem będzie program do faktur online. Program desktopowy możemy bowiem użytkować jedynie na wybranym komputerze, na którym został on zainstalowany. Ogranicza to nas więc do wystawiania faktur jedynie w biurze lub w miejscu, w którym mamy pod ręką laptop.

Program do faktur online i jego zalety

W przypadku programów online dostęp do nich uzyskujemy logując się do swojego konta. W praktyce oznacza to, że możemy wystawiać faktury oraz przeglądać dokumenty z dowolnego urządzenia. Może być to nie tylko komputer lub laptop, ale także tablet lub nawet smartfon z dostępem do Internetu.

Nie musimy przy tym instalować na urządzeniu dodatkowego oprogramowania, gdyż wszystko, co niezbędne, jest dla nas dostępne online. Program do faktur online lepiej dba także o bezpieczeństwo i przechowywanie naszej dokumentacji, która nie jest zależna od działania naszych urządzeń, a znajduje się na stabilnym i bezpiecznym serwerze, z którego korzysta program.

Na co zwracać uwagę wybierając program do faktur online?

Jest kilka elementów, na które powinniśmy zwrócić uwagę, zanim zdecydujemy się na konkretny program do fakturowania online. Pierwszą z nich jest intuicyjność obsługi oraz czytelność interfejsu programu. Dobry program do faktur online powinien oferować rozbudowaną funkcjonalność, ale być przy tym prosty i intuicyjny w obsłudze. Ma to szczególne znaczenie, jeśli jest to nasze pierwsze podejście do fakturowania online i nie mamy jeszcze praktyki w obsłudze narzędzi tego rodzaju.

Po drugie, dobry program do faktur online powinien oferować nam możliwość przetestowania jego funkcjonalności, zanim zdecydujemy się wykupić do niego płatny dostęp. Około miesiąc to wystarczająca ilość czasu, aby sprawdzić, jak dany program sprawuje się w praktyce i czy posiada wszystkie potrzebne nam funkcje.

Po trzecie, warto także zwrócić uwagę na oferowane zabezpieczenia i certyfikaty. Pamiętajmy, że decydując się na fakturowanie online, to w programie będziemy przechowywali wszystkie nasze dokumenty oraz dane. Dobry program do faktur online powinien gwarantować do nich dostęp 24 godziny na dobę oraz regularnie wykonywać kopie zapasowe. Pomoże to w odzyskaniu naszych dokumentów w razie, gdyby serwer zawiódł.

Jaki program do faktur elektronicznych aktualnie warto wybrać?

Wszystkie te cechy posiada program do faktur Faktury.pl. Jest to rozbudowane narzędzie do bezpiecznego fakturowania online, który daje nam możliwość zupełnie darmowego testowania jego funkcjonalności przez 30 dni. Jego zaletą jest także prosty i czytelny interfejs oraz całodobowe wsparcie techniczne, które pozwoli każdemu użytkownikowi szybko zapoznać się z zasadami jego działania oraz na bieżąco rozwiązywać wszystkie problemy.