pieczątki

Pieczątka to jedno z podstawowych narzędzi biurowych, wykorzystywanych w czasie pracy praktycznie każdego dnia. W związku z tym zazwyczaj leży gdzieś pod ręką, najczęściej na biurku, gdzie jest narażona na masę zanieczyszczeń, w tym kurz. Czy pieczątkę trzeba czyścić podczas codziennych porządków? A jeśli tak, to jak to robić?

Pieczątka to jedno z podstawowych narzędzi biurowych, wykorzystywanych w czasie pracy praktycznie każdego dnia. W związku z tym zazwyczaj leży gdzieś pod ręką, najczęściej na biurku, gdzie jest narażona na masę zanieczyszczeń, w tym kurz. Czy pieczątkę trzeba czyścić podczas codziennych porządków? A jeśli tak, to jak to robić? 

Dlaczego trzeba czyścić pieczątkę?

Wielu pracowników biurowych nie ma świadomości, jak bardzo niektóre narzędzia są narażone na zanieczyszczenia gromadzące się w otoczeniu. Już nie chodzi tu o kurz, który gromadzi się nawet w najmniejszych zakamarkach. Ale o to, że przecież narzędzia te regularnie bierzemy do ręki, a ta też nie zawsze jest idealnie czysta. Dotykamy różne przedmioty, dokumenty, czasem chwytamy po bułkę, zaraz po kubek, tłustymi rękoma zdarza nam się na szybko przybić pieczątkę i prędko odłożyć ją na bok. W ten sposób przedmioty codziennego użytku nawet te biurowe, są narażone na liczne zanieczyszczenia. W związku z tym także i one zasługują na chwilę uwagi podczas robienia porządków na swoim stanowisku pracy. I trzeba jednocześnie pamiętać, że nawet wysokiej jakości przedmioty nie są bardziej odporne na te zanieczyszczenia. 

Sprawdź sklep z najlepszymi pieczątkami: https://www.maxonline.pl/

Jak czyścić pieczątkę? 

Czyszczenie pieczątek to proste zadanie. Wymaga tylko cierpliwości i wprawy. Nie potrzeba też specjalnych środków. Tak naprawdę wystarczy jedynie jakiś zwyczajny delikatny detergent albo po prostu woda z mydłem. Jeśli mamy w rękach pieczątkę z automatem, musimy wyjąć poduszkę z tuszem oraz karteczkę z odbiciem. Gumkę wystarczy tylko przetrzeć, a następnie osuszyć. Zapomnieć nie można o obudowie. Ten element wystarczy przetrzeć wilgotną ściereczką. W ogóle nawet najzwyklejsze przetarcie pieczątki wilgotną ścierką gwarantuje satysfakcjonujący efekt. Trzeba tylko pamiętać o systematyczności. Tak jak ścieramy kurz z biurka, tak powinniśmy zadbać w tym samym czasie między innymi właśnie o pieczątkę. 

Dlaczego jest to takie ważne?

Czyszczenie pieczątki wbrew pozorom jest bardzo ważne. Ma to przede wszystkim na celu utrzymanie jej w należytej czystości. Nie wypada przecież odbijać pieczątki przy kliencie czy kontrahencie, gdy jest, mówiąc wprost – brudna. To świadczy o jej użytkowniku. Z drugiej strony regularne czyszczenie wydłuża użyteczność tego przedmiotu. Może więc służyć przez znacznie dłuższy czas. I jeszcze jedna bardzo ważna kwestia. Zadbana, czysta pieczątka zapewnia wyraźne odbicie danych dosłownie na wszystkich dokumentach. Tak więc naprawdę czyszczenie tego narzędzia pracy jest ważne i powinno wejść w nawyk każdemu, kto się nim na co dzień posługuje. 

Pieczątka, zależnie od jej budowy, brudzi się bardziej lub mniej. Każda jednak wymaga regularnego czyszczenia. Jak widać powyżej, nie jest to trudne. Nie zajmuje też dużo czasu. Jednak czysta, zadbana pieczątka ładnie prezentuje się na biurku i jest zawsze gotowa do użycia. A chcąc na co dzień chronić ją przed kurzem, warto przechowywać pieczątkę w szufladzie czy w szafce. Wówczas czyszczenia będzie znacznie mniej. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj