Outplacement indywidualny, jako szansa na świadome budowanie dalszej kariery zawodowej

0
114

Praca zajmuje wysokie miejsce w hierarchii wartości wielu współczesnych Polaków, ponieważ pozwala na rozwój osobisty, daje możliwość nawiązywania nowych kontaktów, a często staje się również wyrazicielem naszych pasji.

Utrata dotychczasowej posady może, ale wcale nie musi, być ciężkim doświadczeniem. Outplacement indywidualny natomiast jest w stanie skutecznie pomóc zwalnianym pracownikom w znalezieniu kolejnego zatrudnienia, a przy okazji może okazać się również narzędziem, które pozwoli na świadome budowanie własnej kariery. Dlaczego?

Outplacement – pomoc w poszukiwaniu zatrudnienia

Projekt outplacementu indywidualnego zakłada wyposażenie uczestników w niezbędne informacje/kwalifikacje/kompetencje, które pozwolą im lepiej odnaleźć się na rynku pracy – takie jest jego główne założenie. Osoby, jakie wezmą udział w proponowanych przez pracodawcę działaniach, powinny podejść do tego bardzo poważnie i postarać się „wyciągnąć” z nich możliwie jak najwięcej przydatnych umiejętności, które później pomogą im w poszukiwaniu nowej posady. W ramach outplacementu indywidualnego niekiedy można zdobyć wiedzę na temat konstruowania profesjonalnych dokumentów aplikacyjnych, które mają duże znaczenie w procesie rekrutacji, ponieważ to na ich podstawie podejmowana jest decyzja o zaproszeniu kandydata na rozmowę kwalifikacyjną. Wiedza, jaką zdobędziemy w trakcie projektu outplacementu, może okazać się niezwykle pomocna w późniejszym kreowaniu własnej kariery.

Outplacement indywidualny a informacje na temat prowadzenia własnej działalności

Po zakończeniu pracy w strukturze danej firmy, wielu pracowników zastanawia się nad założeniem własnej działalności, ponieważ mimo, że jest to bardzo duże wyzwanie, jednocześnie może stać się źródłem niezwykłej satysfakcji. Warto jednak zaznaczyć, że dobrze jest wówczas posiadać niezbędną wiedzę, której może nam dostarczyć program outplacementu indywidualnego. Niekiedy bowiem jego projekt (to kwestia indywidualna) zakłada pomoc zwalnianym pracownikom, właśnie poprzez zaprezentowanie im informacji dotyczących prowadzenia swojej firmy.

Okazuje się więc, że pracownik zwolnienie może potraktować, jako przestrzeń na nowe szansę w swoim życiu zawodowym, a dobrze poprowadzony outplacement indywidualny jest w stanie wydajnie go w tym wspomagać i być dla niego zapleczem niezbędnych inspiracji oraz przydatnej wiedzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here