Huddle Space – zamień małe pomieszczenie w salę konferencyjną

0
360

W dzisiejszej dobie, jeśli firma zatrudniająca na dziesiątkach stanowisk wykwalifikowane grupy ekspertów chce jak najdłużej utrzymać swoją renomę na rynku – musi zadbać nie tylko o dobre wynagrodzenia, ale także o zaplecze technologiczne.


Z myślą o wszystkich firmach pragnących usprawniać swoje systemy pracy powstał pomysł Huddle Space – jest to idealne rozwiązanie zarówno dla dużych, jak i małych biur. Bywa ono alternatywą dla dużych sal konferencyjnych, jednak coraz częściej jest też wdrażane równolegle do nich.


Huddle Space – inteligentna sale konferencyjne


Jeszcze nie tak dawno posiadanie przez firmę dużych i przestronnych sal konferencyjnych do organizowania spotkań o charakterze biznesowym czy pracowniczym, należało do standardów. W praktyce często zdarzało się, że były one przez większość czasu nieużywane ze względu na duże wymiary, trudność w konfiguracji i brak pomysłu na zagospodarowanie tej przestrzenni w inny sposób.


Jest to jeden z powodów, dzięki któremu powstał pomysł na stworzenie niewielkiego i praktycznego pokoju spotkań nazwanego Huddle Space. W zamyśle ma on pomieścić kilkoro pracowników, którzy będą mogli w komfortowy sposób przeprowadzić wideokonferencje z klientami, czy działami mieszczącymi się w innych siedzibach oraz osobami pracującymi zdalnie. Ponadto, w dobie pracy w openspace’ach coraz bardziej potrzebne stały się w biurach mniejsze, wyodrębnione przestrzenie dedykowane do sprawnej pracy grupowej, w których jest ciszej i „mniej tłoczno”. Huddle Space doskonale także spełnia tą funkcję. Pozwala na szybkie omówienie bieżących problemów, sprawne narady czy zaplanowanie pracy w małym gronie.


Nowoczesne systemy wideokonferencyjne w Huddle Space


Huddle Space wyposażony jest w nowoczesne systemy wideokonferencyjne pozwalające na szybką i sprawną komunikację. Obecnie niezwykle popularne są systemy do wideokonferencji marek Polycom i Cisco. Stawiają one na łatwą konfigurację i zarządzanie. Pozwalają na połącznie się w prosty sposób z większością typów urządzeń. Gwarantują też wysoką jakości wideo i dźwięku. Poza rozmowami telefonicznymi i wideo systemy wideokonferencyjne wykorzystywane w Huddle Space pozwalają również na sprawne przesyłanie plików tekstowych czy zdjęciowych.


Korzyści Huddle Space


Huddle Space to rozwiązanie, które powstało z myślą o zwiększaniu skuteczności i komfortu pracy w firmie. Znacznie usprawnia komunikację między członkami zespołów  rozproszonymi po różnych biurach, partnerami biznesowymi oraz klientami.


Tradycyjne sale konferencyjne zazwyczaj nie są „skonfigurowane” do prowadzenia niedużych, często nieformalnych spotykań. W czasach, gdy w zarządzaniu i pracy niezwykle istotna jest elastyczność – Huddle Space staje się idealnym rozwiązaniem. Tym bardziej, że zaopatrzony w nowoczesne systemy wideokonferencyjne jest praktyczny i łatwy do ustawienia. Bez problemu może być wykorzystywany przez kilka zespołów dziennie, gdy zajdzie taka potrzeba.   


Decydując się na stworzenie Huddle Space warto skorzystać z pomocy wyspecjalizowanej firmy, która pomoże wybrać optymalne rozwiązania dla danego biura oraz zajmie się kompleksowo ich wdrożeniem. VisonCube to firma zajmująca się od lat systemami wideokonferencyjnymi oraz realizująca skomplikowane projekty z zakresu IT. Na koncie posiada także wiele realizacji pomieszczeń typu Huddle Space. Zobacz: https://www.visioncube.pl/huddlespace/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here