Dopasuj model niszczarki do potrzeb twojej firmy

Jeszcze do niedawna niszczarki do dokumentów nie cieszyły się dużym powodzeniem. Jednak od jakiegoś czasu okazały się potrzebne w każdej firmie, ponieważ mocno zaostrzono kary za przypadkowe udostępnienie danych. Jednak rodzajów niszczarek jest tak wiele, że trudno wybrać jedną, zwłaszcza, że musi być idealnie dopasowana do potrzeb twojej firmy.


Wybieramy rodzaj niszczarki


Niszczarki można podzielić na kilka rodzajów ze względu na wielkość i sposób funkcjonowania. Warto znaleźć taki, który najlepiej sprawdzi się w przypadku twojej firmy. Dla małych przedsiębiorstw najlepiej sprawdzi się niszczarka przybiurkowa, która zajmuje najmniej miejsca i można ją po prostu umiejscowić przy biurku kadrowej. Korytarzowa wersja niszczarki to już raczej rozwiązanie dla większych przedsiębiorstw.


Wysokowydajna, przemysłowa niszczarka, która nadaje się nawet do niszczenia do 500 kartek na raz, świetnie sprawdzi się w przypadku dużych firm, które prowadzą archiwa.


Do profilu firmy warto dopasować niszczarkę także pod innym kątem. Niszczarki różnią się między sobą tak zwanym stopniem bezpieczeństwa. W zależności od tego, jakie dokumenty chcesz niszczyć, tak zaawansowaną niszczarkę powinieneś wybrać.


Jakie są stopnie bezpieczeństwa niszczarki


Wszystkie niszczarki mają oznaczenia, które określają, jak bardzo rozdrabniany jest papier. Stopień tajności to właśnie stopień rozdrobnienia. Im wyższy, tym trudniej będzie rozszyfrować dane na dokumentach. Wyróżnia się 7 podstawowych kategorii określanych literą P i numerami od 1 do 7:

  • P1 do niszczenia standardowych dokumentów,
  • P2 do niszczenia korespondencji wewnętrznej,
  • P3 do niszczenia dokumentów poufnych,
  • P4 do niszczenia dokumentów szczególnie poufnych,
  • P5 do niszczenia dokumentów zawierających tajne informacje,
  • P6 do niszczenia dokumentów ze szczególnie tajnymi informacjami,
  • P7 do niszczenia dokumentów ściśle tajnych.W większości firm dane są poufne lub szczególnie poufne. Są to umowy wszelkiego rodzaju, korespondencja zawierająca dane osobowe, rachunki, faktury, kwestionariusze osobowe pracowników i osób, które brały udział w rekrutacji do pracy. Dlatego w większości przedsiębiorstw dobrze sprawdzą się niszczarki z oznaczeniami P3 i P4 – te, które tworzą ścinki o powierzchni odpowiednio mniejszej niż 320 mm2 lub 160 mm2. To wystarczające rozdrobnienie, by nie móc odczytać danych.


Dodatkowe parametry


Wybierając niszczarkę należy zwrócić uwagę na dodatkowe parametry. Część z nich jest zupełnie oczywista – objętość kosza na ścinki czy wydajność, czyli liczba kartek możliwych do zniszczenia jednorazowo. Tutaj jest bardzo duży wybór – od 10 do nawet 500 dokumentów jednorazowo.


Warto zwrócić uwagę także na to, czy niszczarka jest przeznaczona wyłącznie do niszczenia dokumentów papierowych, czy także jest odporna na drobne spinacze i zszywki. Może to znacznie wpłynąć na komfort użytkowania.


Aspektów, które mogą być decydujące jest naprawdę bardzo wiele. Warto zasięgnąć rady specjalisty, który pomoże ci dobrać niszczarkę do potrzeb i profilu twojej firmy. Najlepszym przykładem jest Avarus – firma, która zajmuje się sprzedażą i leasingiem niszczarek, a jednocześnie dysponuje kadrą, która może ci pomóc w wyborze i zajmuje się serwisem sprzętu w razie potrzeby. Ich zadaniem jest dopasowanie parametrów urządzenia do twoich potrzeb.


Avarus
Biuro handlowe i serwis:
05-270 Marki, ul. Okólna 43A/43B, lok 3b
e-mail: avarus@avarus.pl
tel. 22 356 90 60

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

eight + fourteen =