Wystawianie faktur 2022

Fakturowanie to często żmudny proces, który zmuszeni są prowadzić polscy przedsiębiorcy. Aby transakcja została odpowiednio udokumentowana potrzebny jest dobry i sprawdzony program do wystawiania faktur. Funkcjonalne narzędzie uprości przygotowanie dokumentów i skróci czas potrzebny na obsługę. Nowe przepisy, które wprowadza Polski Ład, szczególnie te dotyczące opodatkowania wzbudzają wiele emocji. Ciągłość nowelizacji na różnych płaszczyznach może powodować swego rodzaju zagubienie u przedsiębiorcy. Jak się w tym odnaleźć? Jak fakturować w 2022 roku?

Faktura Small Business

Rozwiązaniem przygotowanym dla małych i średnich przedsiębiorców do wystawiania dokumentów w roku 2022 jest program do faktur Faktura Small Business od Mega-Tech. To proste w obsłudze oprogramowanie, które można za dramo przetestować przez 7 dni i sprawdzić, jak podaje producent wszystkie przygotowane funkcje. Jest ich sporo, jednak nie trzeba martwić się brakiem czasu na ich sprawdzenie. 7 dni to okres, w którym wystawiane dokumenty wyglądają jak podczas rocznego fakturowania. Po tym czasie pojawia się na nich napis o wersji demo, nie przeszkadza to jednak w poznawaniu kolejnych funkcji. Program FSB to odpowiedź na potrzeby dzisiejszych przedsiębiorców. Dużą zaletą są bieżące aktualizacje, które wprowadza producent. Dzięki temu narzędzie jest gotowe na obowiązujące zmiany prawne. Przedsiębiorca może więc przygotować w programie pliki JPK (w tym JPK_V7), dodać kody GTU do towarów czy wystawić fakturę z uwzględnieniem rozliczenia Split Payment.

Zmiany w wystawianiu faktur 2022

Przedsiębiorców fakturujących czekają zmiany w zakresie wystawiania faktur od 2022. Póki co mają one charakter fakultatywny, jednak od 2023 roku planowana jest ich obligatoryjność. Nowelizacja dotyczy fakturowania z użyciem w procesie Krajowego Systemu e-Faktur. To system, który pozwoli przechowywać wystawiane i przesłane do niego faktury nawet przez 10 lat! Dokumenty będą mogły być pobrane przez kontrahentów czy księgowego po nadaniu odpowiednich uprawnień i przejściu weryfikacji systemowej. Oprogramowania do fakturowania powinny więc przygotować się na te zmiany. Mega-Tech pracuje nad wprowadzeniem aktualizacji w swoich programach, tak by przedsiębiorcy chcący e-fakturować mogli z takiej opcji skorzystać. Warto śledzić stronę, aby być ze wszystkimi informacji na bieżąco.

Przydatne funkcjonalności

Co oferuje Faktura Small Business? Program pozwala wystawić faktury, proformy, dokumenty sprzedażowe, paragony fiskalne, przygotować pliki JPK. Z jego pomocą fakturowanie jest proste i przyjemne dzięki wprowadzonym funkcjom ułatwiającym wystawianie dokumentów. Użytkownik może pobierać dane kontrahentów z bazy CEiDG po wpisaniu NIP-u firmy, tworzyć kartoteki klientów czy towarów. Istnieją funkcje pozwalające dowolnie spersonalizować wygląd dokumentów czy oznaczyć dokumenty tak aby w przyszłości ich odnalezienie trwało kilka sekund. Faktura Small Business to także możliwość uruchomienia zdalnej kopii bezpieczeństwa, która pozwala uchronić dane przed ich utratą. To tzw. e-Archiwum. Ponad to faktury można wystawiać w różnych walutach. Dostępne są także języki, takie jak: angielski, niemiecki, rosyjski.


FSB to intuicyjne oprogramowanie, w którym odnajdzie się mały i średniej wielkości przedsiębiorca. Chcąc wystawiać faktury zgodnie z regulacjami, szybko i bezpiecznie warto rozważyć to narzędzie.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments