srebro

Inwestowanie w fizyczne metale szlachetne kojarzy się przede wszystkim z nabywaniem złota. Warto jednak wiedzieć, że istnieje znacznie więcej możliwości. Niemałym zainteresowaniem cieszy się też srebro – jego niższa cena stanowi zachętę zwłaszcza dla początkujących inwestorów, ale nie tylko. Dlaczego warto zdecydować się na właśnie ten metal?

Niższe ceny

Ponieważ srebro można kupić taniej niż złoto, chętnie sięgają po nie początkujący inwestorzy, a także osoby nie posiadające zbyt dużych środków. Jednocześnie nabycie tego kruszcu stanowi zabezpieczenie finansowe na trudne czasy i w razie potrzeby może zostać sprzedane. Warto również zwrócić uwagę, że fizyczne srebro to coś konkretnego, a więc inwestycja, której nie zaszkodzą hakerskie ataki czy inny rodzaj cyberprzestępczości. Zakup srebra może też okazać się korzystniejszą formą lokowania oszczędności, niż korzystanie z produktów bankowych, które są nisko oprocentowane. Ze względu na atrakcyjną cenę w razie potrzeby łatwiej też będzie sprzedać sztabkę srebra niż znacznie droższego złota.

Szerokie zastosowanie w przemyśle

Srebro to metal często wykorzystywany w przemyśle ze względu na to, że dobrze przewodzi prąd oraz ciepło i dobrze odbija światło. Znajduje on zastosowanie nie tylko w jubilerstwie, ale też w innych dziedzinach – jest potrzebne chociażby do produkcji komputerów, telefonów, aparatów i materiałów fotograficznych. Oczywiście to nie wszystko – bez srebra nie byłoby paneli słonecznych, narzędzi chirurgicznych, luster czy filtrów do oczyszczania wody, a także zmywarek oraz klimatyzatorów. Wbrew pozorom srebro można więc znaleźć w wielu urządzeniach i przedmiotach, z których korzystamy na co dzień. A jakie znacznie ma to dla osoby, którą interesuje przede wszystkim srebro inwestycyjne? Mogłoby się wydawać, że niewielkie, w rzeczywistości jednak duże zapotrzebowanie na srebro gwarantuje utrzymanie się wysokiego popytu na ten metal.

srebro

Jakie możliwości mają inwestorzy?

Całkiem spore. Fizyczne srebro inwestycyjne obecnie można kupić w kilku formach, stąd też każdy z pewnością znajdzie coś odpowiedniego dla siebie, a jednocześnie pozostającego w zasięgu możliwości finansowych. Przykładem mogą być sztabki srebra o wadze od 1 uncji (31,1g) do 1 kg. Osoby interesujące się inwestowaniem w metale szlachetne mogą też nabywać srebrne monety inwestycyjne, które również mogą zawierać różną ilość tego kruszcu sięgającą nawet do 1 kg. Tego typu wyroby co prawda powstają głownie z myślą o lokacie kapitału, jednak nierzadko nabywane są także ze względu na atrakcyjny wygląd, a ponieważ wiele mennic bije całe serie różniące się np. rewersem, można je kolekcjonować. Jeśli chodzi o srebrne monety bulionowe, najlepiej jest na początek zainwestować właśnie w najbardziej znane wyroby – gwarantuje to łatwą sprzedaż, jeśli zajdzie taka potrzeba. Oczywiście po nabyciu najbardziej popularnych wzorów swoją kolekcję warto uzupełniać o mniej znane monety.

srebro

Gdzie kupować?

Sprzedaż srebra prowadzi m. in. Narodowy Bank Polski oraz Mennica Polska. Warto jednak przejrzeć oferty dilerów prowadzących swoją działalność m. in. za pośrednictwem internetu – wybór jest tu znacznie większy, bo można nabyć nie tylko monety polskie, ale również te znane na całym świecie, do których należą m. in. Australijski Kangur czy Księżycowa Seria. Oczywiście należy przed dokonaniem transakcji upewnić się, że zakupy są bezpieczne. Diler powinien móc potwierdzić autentyczność i jakość oferowanych przez siebie produktów odpowiednimi certyfikatami. Takie dokumenty do sprzedawanych wyrobów oferuje m. in. firma 79element.

A gdzie sprzedać?

W razie konieczności sprzedaży srebra również można wykorzystać do tego celu internet. Na specjalnych stronach, jak np. zlotagotowka.pl, wystarczy tylko skorzystać z kalkulatora do obliczenia zysku, a następnie wypełnić formularz w celu zamówienia kuriera za darmo. W ten sposób można upłynnić nie tylko srebro w dobrym stanie, jak monety bulionowe czy sztabki, ale również starą biżuterię.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj