Lotto – teraz wygrasz miliony przez Internet

0
551

Z pewnością większość z nas kojarzy stacjonarne punkty Totalizatora Sportowego Lotto. Charakterystyczne żółto-niebieskie barwy loga, duże banery informujące o wielkiej kumulacji i możliwości wygrania milionów złotych, a także długie kolejki. Wkrótce jednak wiele może się zmienić. Lotto wchodzi bowiem do Internetu.

Któż z nas nie zagrał choćby raz w Lotto? Nadzieja na dużą wygraną jest dla niektórych o wiele ważniejsza niż pieniądz. Jedni traktują Totalizator jako zabawę, inni zaś jak inwestycję, która może przynieść jakiekolwiek korzyści. Są zdrapki, Mini Lotto, Wielkie Kumulacje – wszystko to sprawia, że krew zaczyna płynąć o wiele szybciej.

Czym jest Lotto?

Pod nazwą tą kryje się zarówno cała loteria organizowana przez Totalizator Sportowy, jak i sztandarowa gra liczbowa tejże loterii. Przedsięwzięcie działa w Polsce od 1957 roku. W zabawie wzięło już udział kilka milionów naszych rodaków. Zakłady można zawierać w kolekturze na terenie całego kraju. Od 2013 roku Totalizator Sportowy posiada Certyfikat Odpowiedzialnej Gry, w ramach którego ocenia się kilkanaście obszarów działania, jak np. szkolenia pracowników, badania czy projektowanie gier.

Transmisja losowań

W latach 1973-1995 losowanie Lotto transmitowała Telewizja Polska SA, w kolejnych przeniesiono je do Polsatu, aby w 2010 roku wróciły do programu TVP. Cały czas wyniki były oczywiście dostępne w Telegazecie, a od kilku lat przebieg losowania możemy oglądać także na oficjalnej stronie internetowej www.lotto.pl. Znajdziemy tam nie tylko aktualne, ale także archiwalne liczby, regulamin gry i wiele aktualności związanych z Lotto.

Rekordowe wygrane

Lotto, Lotto Plus, Mini Lotto, Twój Szczęśliwy Numerek – to tylko kilka gier oferowanych klientom przez Totalizator Sportowy. Losowanie to nie tylko emocje, ale i wielkie pieniądze. Warto przypomnieć, że największa kumulacja miała miejsce 7 maja 2016 roku. Pula na wygraną pierwszego stopnia przekroczyła wówczas 57 milionów złotych! Koniec końców padły trzy równorzędne wygrane, każda o wartości nieco ponad 19 milionów. Rok później jednak na własne oczy zobaczyliśmy historię mieszkańca miejscowości Skrzyszów, który zgarnął całą pulę – blisko 37 milionów złotych.

Lotto w Internecie

Jak już wspomniano, losowanie Lotto można zobaczyć codziennie na oficjalnej stronie internetowej. Teraz Totalizator Sportowy chce przeprowadzić istną rewolucję. Po wprowadzeniu ostatnimi czasy możliwość płacenia bezgotówkowego, kolejnym krokiem na drodze do unowocześnienia usług Lotto ma być przeniesienie gry do Sieci. Celem jest ułatwienie życia klientom. Priorytetem w dzisiejszej rzeczywistości jest bowiem czas i jak najszybsze załatwienie spraw, najlepiej drogą elektroniczną.

Naprzeciw klientom

O zmianie systemu gry mówiło się od dłuższego czasu. Władze Totalizatora Sportowego zapowiadały, że chcą wyjść naprzeciw klientom i dostosować swoje działania do obecnych, cyfrowych czasów. Rzecznik prasowy przyznał, że “ten rok jest dla spółki przełomowy, ponieważ dzięki znowelizowanej ustawie o grach hazardowych, realizuje wiele nowych projektów”, a także: “głównym celem, który chcemy osiągnąć jeszcze w tym roku, jest wprowadzenie naszych produktów do Internetu”. Wszystko wskazuje więc na to, że już w 2018 roku nie będziemy musieli wypatrywać za rogiem punktu Lotto, lecz będziemy mogli przyłączyć się do gry za pomocą kilku kliknięć w Internecie.

Świetne wyniki

Spółka przeżywa w tej chwili świetną passę, co sprzyja innowacyjności i wychodzeniu przed szereg. Dane statystyczne i finansowe udostępnione przez sam Totalizator Sportowy nie pozostawiają wątpliwości, że ubiegły rok był dla spółki niezwykle owocny. Lotto pobiło rekord sprzedaży swoich produktów, czym udowodniło, że gra cieszy się rosnącym zainteresowaniem Polaków. Przychód za 2017 rok wyniósł aż 5,6 miliarda złotych, ale wygląda na to, że w tym roku wynik ten zostanie poprawiony.

W drodze na szczyt?

Totalizator robi wszystko, aby tak się stało. Jednym z realizowanych ostatnimi miesiącami pomysłów jest utworzenie na terenie całego kraju kilkudziesięciu salonów z automatami do gier. Lotto chce tym samym poszerzyć swoją ofertę, a jednocześnie iść z duchem czasu i tworzyć produkty dla jak największego grona odbiorców. Okazuje się bowiem, że gra, która kiedyś była domeną osób starszych i w średnim wieku, gromadzi coraz większe grono młodszych klientów. To w szczególności dla nich Totalizator wymyślił grę przez Internet.

Większe zyski?

Spółce przyświeca idea, że im więcej atrakcyjnych produktów stworzy, tym bardziej zdywersyfikuje, ale i powiększy na każdym z pól działalności, źródło swoich dochodów. Kiedyś odskocznią od gry za wysokie stawki były oferowane przez Lotto zdrapki z możliwością symbolicznej wygranej. Teraz przychody ma zwiększyć właśnie sieć salonów do gier i umożliwienie wypełniania kuponów przez Internet. Ostatnie z tych rozwiązań może okazać się strzałem w dziesiątkę. Nie jest tajemnicą, że elektroniczną pieniądz wydaje się o wiele łatwiej i szybciej niż gotówkę w punkcie stacjonarnym. Totalizator Sportowy z pewnością postawi na kilka różnych metod płatności, w tym popularny kod BIK. Klientów nie powinno brakować, a Lotto znów znajdzie się na ustach milionów naszych rodaków.

Artykuł przygotowany przez ekspertów www.polecampozyczke.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here