karta kredytowa

Coraz większą popularnością w naszym kraju cieszą się karty kredytowe i coraz więcej ludzi może sobie na nią pozwolić. Pochwały na temat tego produktu napływają nawet ze strony sceptyków, początkowo wzbraniających się przed ich umieszczeniem we własnym portfelu. Coraz większe zainteresowanie tym wartościowym kawałkiem plastyku, zaczyna w wielu przypadkach rodzić pytanie, jakie są warunki jego posiadania?

Kiedyś
W porównaniu do lat wcześniejszych, kiedy to surowość w obdarowywaniu kartami kredytowymi przez banki był na dość wysokim poziomie, dziś możemy dostrzec odrobinę bardziej liberalne podejście z ich strony.
Sięgając pamięcią kilkanaście lat wstecz uświadamiamy sobie, iż mogły się o nią starać jedynie osoby, które ukończyły osiemnaście lat i posiadały stałe źródło zarobków. Bardzo często zdarzało się też, że banki decydowały się na jej propozycję jedynie ludziom osiągającym najwyższe dochody, nie widząc w tym rozwiązania dla tych średnio zamożnych obywateli.
Dziś
Obecnie proces ten uległ uproszczeniu, a sama karta kredytowa nie oznacza już tak wielkiego wyróżnienia społecznego.
Wymogi otrzymania
Pierwotny wymóg pełnoletności do otrzymania owej karty jest nadal aktualny. To nie tylko pomoc dla klientów ale i duża odpowiedzialność i ogromna pokusa dla niedoskonałego z założenia człowieka. Nie raz, nie dwa zdarzało się przecież, iż została ona wykorzystana w sposób dalece odbiegający od właściwego, więc nie kto inny jak osoba dorosła powinna decydować o przeznaczeniu swojej karty kredytowej – myśli bank.
Nie odeszło się również od zasady, że by klient mógł otrzymać od banku kartę kredytową powinien wykazać się regularnymi wpływami na swoje osobiste konto bankowe.
Wniosek
Wniosek o wydanie nam przez bank upragnionej kart kredytowej możemy wysłać za pomocą Internetu, ale także korzystając z tradycyjnej sytuacji odwiedzenia oddziału bankowego i rozmowy z jej pracownikiem. Często wymagane jest do tego także posiadanie pisemnego zaświadczenia o wysokości naszej comiesięcznej pensji.
Nierzadko sprawdza się również historię zaciągniętych przez nas kredytów oraz innych zobowiązań finansowych jak raty za sprzęt AGD, RTV itp. Bank nie zdecyduje się bowiem zaryzykować i nie da karty osobie mającej trudności z podołaniem swoim zadłużeniom.
Kolor ma znaczenie
Z kolorów do wyboru mamy srebro,złoto, platynę, a także zwykłą, wyglądającą jak normalna karta płatnicza. Najbardziej znana aktualnie jest wersja srebrna, a szczytem pożądania oczywiście platynowa. Barwa karty kredytowej to symbol społecznego statusu (od razu wiem kto, mniej więcej, ile zarabia). Prezes banku posługujący się zwykła karta kredytowa może stracić na wiarygodności w oczach przyszłych kontrahentów – kolor mówi o naszej zdolności kredytowej. Prestiż złota jest jednak coraz bardziej dostępny dla klientów, ze względu na działania banków, które sukcesywnie obniżają próg dochodów wymagany do ich posiadania.
Artykuł powstał przy współudziale portalu finansedlaciebie.eu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj