KREDYT

Posiadanie długów to nic przyjemnego. Nikt nie chce się znaleźć w takiej sytuacji, gdy jednak już do niej dojdzie, najgorsze co można zrobić, to zbagatelizować problem. Rozwiązanie kwestii zadłużenia wymaga odpowiedniego podejścia – czy kredyty oddłużeniowe to dobra opcja?


Jak skutecznie uniknąć długów?


Najprościej byłoby nie zaciągać kredytów w ogóle i wydawać wyłącznie to, co fizycznie ma się w portfelu. Nie każdy ma jednak na tyle duże oszczędności, by większe wydatki opłacać gotówką, stąd konieczność zadłużania się w bankach lub innych instytucjach finansowych.

W spiralę zadłużenia wpaść można niepostrzeżenie, wystarczy źle oszacować swoje możliwości finansowe. Już jedna niespłacona w terminie rata potrafi uruchomić lawinę długów, bo żeby ją uregulować, trzeba zaniedbać inne płatności albo zaciągnąć dodatkową, szybką pożyczkę, która, niestety, rozwiązuje problem tylko na chwilę – do starych długów dochodzi nowy, który w krótkim czasie strasznie obciąży domowy budżet.

Jak działa konsolidacja zadłużeń?


Sprawdzonym sposobem na poprawę swojej sytuacji finansowej jest konsolidacja kredytów. Oznacza to, że jeden nowy kredyt zastępuje poprzednie i od tej pory spłaca się tylko jedną ratę. Dzięki konsolidacji rata jest mniejsza, choć sama spłata kredytu może się wydłużyć w czasie, ale i tak jest to dla klienta korzystne, ponieważ spada wysokość miesięcznego zobowiązania. Kłopot w tym, że kredyt konsolidacyjny przysługuje głównie tym klientom, którzy jeszcze nie zdążyli się mocno zadłużyć i chcą takich problemów uniknąć. Osoby mające poważne długi muszą rozejrzeć się za innym rozwiązaniem.

Czy kredyt oddłużeniowy ułatwia wyjście z długów?


Oddłużeniowe kredyty są udzielane przed firmy pożyczkowe. To dobra wiadomość dla klientów, ponieważ w takim miejscu pieniądze pożycza się dużo łatwiej, a kredyt oddłużeniowy jest właśnie ofertą dla osób w trudnej sytuacji finansowej. Firma pożyczkowa może wymagać dołączenia do wniosku zaświadczenia o zarobkach oraz dokumentów dotyczących niespłaconych długów, ale niska zdolność kredytowa nie przekreśla szans na kredyt oddłużeniowy.

Większość osób, które się o niego starają, otrzymują pozytywną decyzję, muszą jednak dotrzymywać terminów spłaty, w przeciwnym razie może się skończyć nawet na egzekucji komorniczej.

Jak wybrać odpowiedni kredyt oddłużeniowy? Koniecznie trzeba przed podpisaniem umowy sprawdzić warunki pożyczki, a więc oprocentowanie, terminy spłaty, wysokość rat oraz odsetki, jakie grożą za niedotrzymanie harmonogramu określonego w umowie.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj