Chcesz kupić nowy samochód z opcją finansowania kredytem? Aby zwiększyć swoją szansę na jego uzyskanie, warto zadbać o zdolność kredytową. To niezwykle ważny parametr, który może zadecydować o zaakceptowaniu wniosku kredytowego przez bank. Dowiedz się, jak pozytywnie wpłynąć na zdolność kredytową.

Mianem zdolności kredytowej określa się możliwość spłaty zaciągniętego zobowiązania przez kredytobiorcę. Pozwala ona określić, jak duże jest prawdopodobieństwo terminowego regulowania miesięcznych rat. Im jest ono wyższe, tym większa szansa na uzyskanie finansowania.

Zdolność kredytowa wpływa na maksymalną kwotę kredytu

Zdolność kredytowa jest parametrem szczególnie istotnym dla banku. Dzięki temu jest w stanie określić maksymalną wysokość, jaką może osiągnąć kredyt na samochód.

Przykład. Załóżmy, że zdolność kredytowa została oszacowana na poziomie 240 000 zł. Oznacza to, że o taką kwotę możesz ubiegać się w banku w celu finansowania zakupu.

Jak poprawić zdolność kredytową?

Może zdarzyć się tak, że twoja zdolność kredytowa nie będzie wystarczająca do zaciągnięcia kredytu na interesujący cię samochód. Zamiast jednak całkowicie rezygnować z finansowania, warto poczynić działania zmierzające do poprawy tego parametru. Wbrew pozorom, wcale nie musisz poszukiwać dodatkowego źródła dochodu (aczkolwiek nic nie stoi na przeszkodzie). Istnieje wiele innych sposobów, dzięki którym możesz szybko wpłynąć na poprawę zdolności kredytowej.

Spłata innych aktywnych zobowiązań

Aktualnie spłacasz inne zobowiązania kredytowe, np. sprzęt wzięty na raty, zadłużenie na karcie kredytowej czy limit w rachunku bankowym? Wszystkie te wydatki przyczyniają się do obniżenia zdolności kredytowej. Aby ją poprawić, wystarczy spłacić choćby jedno aktywne zobowiązanie.

Wydłużenie okresu kredytowania

Standardowy kredyt na samochód zwykle udzielany jest na dłuższy okres. W przypadku niedostatecznej zdolności kredytowej wystarczy wydłużyć czas spłaty. Przełoży się to na zwiększenie liczby rat przy jednoczesnym zmniejszeniu kwoty miesięcznego zobowiązania. Skutek? Lepsza zdolność kredytowa.

Obniżenie kwoty miesięcznej raty

Niższa miesięczna rata oznacza wyższą zdolność kredytową. Jak to uzyskać? Do wyboru masz dwie możliwości:

  • wydłużyć okres spłaty,
  • skorzystać z kredytu na promocyjnych zasadach.


Za przykład może posłużyć Kredyt niższych rat Toyota Easy dostępny obecnie w Toyota Banku w ofercie promocyjnej z obniżonym oprocentowaniem (RRSO 9,60%). Jego cechą charakterystyczną są raty, które mogą być niższe nawet o 40% (w porównaniu do Standard Kredytu), co samo w sobie pozwala na poprawę zdolności kredytowej. Na korzyść przemawia również promocyjne oprocentowanie od 6,49%, w efekcie czego miesięczne zobowiązanie będzie jeszcze niższe.

Pamiętaj! O poprawie zdolności kredytowej warto pomyśleć jeszcze przed złożeniem wniosku o kredyt na samochód. Dzięki temu zwiększysz szansę na uzyskanie pozytywnej decyzji, co przełoży się na szybkie sfinalizowanie transakcji.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj